plamen-nw.png

Wywiad z Plamenem Dimov [24.08.2013]

Plamen Dimov - nauczyciel muzyki Tuomasa, Jukki, Emppu i Tarji. Wspaniały przyjaciel i ogromne wsparcie dla zespołu oraz człowiek który grał na Oceanbornie. Z wielką przyjemnością prezentujemy wywiad, jakiego udzielił mentor dla Dream Emporium:

Od 1994 roku znasz Tuomasa, Jukke i Emppu. Czy spodziewałeś się, że Ci wspaniali Panowie dostarczą tak wiele satysfakcji z Twojej pracy?

Cytat:Jeśli powiem... tak, wiedziałem to, więc jestem przewidujący. :) Widziałem, że chłopcy byli bardziej wyjątkowi niż inni. Wiedzieli co robić.

Który z nich wyróżniał się jako młody muzyk i w czym?

Cytat:Tuomas, młody kompozytor, poeta, wizjoner... wszystko... lider.

Kiedy odkryłeś w Tuomasie fenomen, który doprowadziłeś swoim wsparciem do geniuszu?

Cytat:W pierwszych dniach, na początku lat 90, w szkole. Po jakimś czasie uświadomiłem sobie, że ten człowiek jest kimś bardzo, bardzo wyjątkowym... ktoś powie... geniuszem!

Nazywam Cię "Papa Nightwish", bo mocno i konsekwentnie wspierasz ich fascynacje muzyczne. Skąd czerpiesz siłę i energię do tych projektów?

Cytat:Uwielbiam pracować z młodymi ludźmi. Spędzam bardzo wiele czasu z nimi, ale nie tylko daję im swoją wiedzę, energię... Ja także otrzymuję ich pozytywną i wdzięczną energię, która utrzymuje mnie przy życiu.

Czy masz plany , marzenia związane ze swoją przygodą z Nightwish?

Cytat:Chciałem żeby jakaś siła pomagała mi wspierać zespół w ich drodze.

Który z utworów NW darzysz największym sentymentem, a który najbardziej lubisz sam grać?

Cytat:Wiele, ale jeden, który zmieniłem... Motyw ze "Swanheart" jest moim ulubionym... Stworzyła go dusza... jazzowa wersja.

Czy film Imaginaerum spełnił Twoje oczekiwania jako osoby znającej duszę i osobowość Tuomasa? Czymś Cię zaskoczył?

Cytat:Tak. Film jest częścią życia Tuomasa, więc zobaczyłem kilka rzeczy, których się spodziewałem.

Czy obecnie masz pod opieką/uczysz kogoś wyjątkowego, kto mógłby w przyszłości zafascynować słuchaczy podobnie jak Tuo/NW?

Cytat:Tak... Sara Kurkola, Oona Harinen... możecie zobaczyć piosenki w galerii na mojej tablicy [na Facebooku - przyp. tłum.]

Organizujesz "Dni w Kitee", w którym współpracujesz z młodymi muzykami. Mógłbyś powiedzieć nam coś więcej o tym projekcie?

Cytat:To było spotkanie młodych ludzi z całego świata zauroczonych muzyką Nightwisha, fińską kulturą, językiem. To był jeden tydzień, z 2 koncertami i wystawą prac plastycznych... Jedne od fanów wysyłających swoje dzieła przez internet, inne od wspaniałej Kathariny Benkwitz.

Jakiej muzyki słuchasz na co dzień?

Cytat:Każdej. Groove, funk, jazz, metal, progresywną, Czesława Niemena, Basię Trzetrzelewską :) i wiele innych...

Byłeś kilka razy w Polsce - jak wspominasz wizytę u nas?

Cytat:Ostatnia wizyta... To był wielki honor dla mnie... Dostałem wartościowy dyplom od fanów Nightwish, dziękujących za moją pracę z ich ulubionym zespołem, który wręczyła mi Beata Chodkowska z Lublina :) [administratorka Dream Emporium - przyp. tłum.] 21.07.2013

[Obrazek: Beata.jpg]

Czy chciałbyś coś przekazać polskim czytelnikom?

Cytat:Chcę powiedzieć, że Polska jest krainą wspaniałych muzyków! Jeśli zacznę teraz o tym mówić to nie starczy mi nocy. :) Więc dziękuję Ci Polsko!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2016, 10:40 przez Adrian.)

O autorze

Przejdź do profilu →

Komentarze (0)

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości