Wasz ulubiony kraj

29

Moimi ulubionymi krajami są :

1. Ex aequo Finlandia i USA

   Finlandia... To chyba oczywiste, prawda? Kraj ten kocham za prześliczne krajobrazy (zwłaszcza jeziora i lasy), muzykę (of course Nightwish) i specyficzny, choć piękny język. Finowie są w większości bardzo przystojni (tak, tak, panowie z NW też się do tej większości zaliczają). Chciałabym podzielić się z Wami moim marzeniem, otóż marzę o tym, by zamieszkać w Finlandii, w małym drewnianym domku, gdzieś w głębi lasu, z dala od ludzi i mieć widok na piękne jezioro. Podsumowując, to bardzo fajny kraj.

USA... Amerykanie są bardzo weseli i wyluzowani, lubią żartować, spotykać się w klubach i w ogóle są bardzo sympatyczni. Ogromnie podoba mi się amerykański akcent, jest moim zdaniem łatwiejszy do naśladowania niż brytyjski. Chciałabym pojechać do Los Angeles czy Nowego Jorku, ponieważ te miasta aż tętnią życiem, a poza tym fascynuje mnie amerykańska architektura.

2. Wielka Brytania
 
    Kraj z bogatymi tradycjami, mnóstwem zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Brytyjczycy są może mniej towarzyscy niż Amerykanie i podobno gadają tylko o pogodzie i krawatach, ale myślę, że nie jest chyba tak źle. Lubię Wielką Brytanię, ponieważ od dziecka interesuję się kulturą anglosaską.

3. Włochy

   Piękny kraj z pięknymi ludźmi i pięknym językiem. Znam hiszpański, więc myślę, że nauka włoskiego nie przysporzyłaby mi dużo kłopotów. Najbardziej z włoskich miast podoba mi się Rzym, ponieważ to tam znajduje się Koloseum (moim ulubionym filmem jest "Gladiator", ci, którzy oglądali, wiedzą o co chodzi). Urocza jest również Wenecja.

Na razie w żadnym z tych państw nie byłam, ale zamierzam się kiedyś wybrać. A jakie są Wasze ulubione kraje? Piszcie ;)

2.198

Uwielbiam Szwecję za porządek i spokój, za czystość i solidną opiekę nad każdym obywatelem zwłaszcza tą socjalną- prywaciarze są często nie profesjonalni:(
Zachwycam się Wielką Brytanią za genialną architekturę, za cudne krajobrazy: klify. Jest to kraj dla ludzi, skutecznie dbający o poziom życia każdego obywatela, możliwość jego rozwoju- uczy szacunku dla inności- to jest genialne!:)
Kocham Chorwację za krajobrazy, atmosferę magii jak z księżycowych opowieści, za cudne Jeziora Plitwickie i widoki łączące góry z morzem i zamkiem warownym- jak w bajce:)
Ace of Hearts

3.161

  • Sami

    Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
Heh, ja wiadomo - Filandię nad życie. Za krajobrazy, za scenę muzyczną (oczywiście :>), za spokój, za mentalność ludzi. Za całokształt ogólnie. Gdyby ktoś miał powiedzieć jaki jest kraj idealny do życia dla introwertyka, wskazałabym Finlandię. No, i Islandię. Dlatego, że tam ludzie szanują swoją przestrzeń osobistą (i przestrzeń drugiego człowieka też) - nawet powstały o tym memy ::) 

Jak już wspominałam - Islandia. Mini kraj z wulkanami, pięknymi krajobrazami, nocą polarną, owcami, swetrami i BRAKIEM KOMARÓW. Na Islandii jest tylko to, co kiedyś ludzie sobie przywieźli, a jako, że komarów nigdy nikt nie wpadł na to, żeby przywieźć, to ich nie ma ::)

Anglia - za to, że jest kolorowa, różnokulturowa i nikt tak naprawdę nie patrzy czy masz różowe włosy czy masz tatuaże all over, bo nikogo nie interesuje jak wyglądasz, a co dopiero nikogo nie interesuje przyczepienie się do tego jak wyglądasz. Moje doświadczenia i wnioski opieram tylko i wyłącznie na Londynie, jako że siedziałam tam przez jakiś czas. Może gdzie indziej jest inaczej - tego dowiem się w październiku, kiedy to pojadę do Anglii bardziej zaściankowej ::)

Niemcy - Jestem zakochana w Berlinie. Pierwszy raz pojechałam tam jak miałam jakieś 12 lat i Berlin mnie zachwycił i zachwycać nie przestaje od tamtego czasu. Jaka jest reszta kraju? Bardzo różna, czasem wioseczki są jak z obrazka, przycięte żywopłoty i równe jak pod sznurek grządki, a czasem jest tak jak tu, czyli szaro, buro i nieciekawie. Ale co mnie w Niemczech fascynuje to chęć i entuzjazm ludzi do robienia rzeczy. Emeryci są aktywni do samego końca, wszystkim się 'chce' chcieć i to jest fajne ;)
Slurring my lines, but I'm nailing the meaningAby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości