Ulubione soundtracki

31

Pomyślałam, że to bardzo fajny temat do dyskusji, stąd ten wątek.

Moimi ulubionymi soundtrackami są soundtracki do filmów : Gladiator, Władca Pierścieni, Opowieści z Narnii i Braveheart. Lubię je, ponieważ są naprawdę piękne. Te melodie są przepełnione smutkiem, tęsknotą, niesamowitością. Idealnie oddają ducha filmów, do których zostały skomponowane. Nie rozpraszają, ale stanowią delikatne tło i dopełnienie do obrazu na ekranie.

A jakie są Wasze ulubione soundtracki? Piszcie!

1.150

Tak na szybko to jednym z moich ulubionych soundtracków jest do filmu Top Gun ,mam do niego szczególny sentyment i masę super wspomnień gdy go sobie słucham
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]
One Shoot One Kill

Patryk

387

Uwielbiam soundtrack z filmu Braveheart. Do dziś ma ciarki przy słuchaniu. Jak zawsze ciągnęło mnie do celtyckich brzmień. Oryginalny nie będę wymieniając ścieżki dźwiękowe do "Władcy Pierścieni", "Piratów z Karaibów", "Terminatora" czy "Gwiezdnych Wojen". Seria gier Wiedźmin też ma wybitny soundtrack. To chyba jedyna polski twór artystyczny który bardzo lubię (łącznie z serią książek i gier). Z seriali: "Gra o tron", "Pozostawieni" i "Piraci. Ulubionym kompozytorem, jeśli miałbym wskazywać - Ramin Djawadi. Ostatnio często słucham soundtrack do "Dr. Strange". Co lubię w tego typu muzyce? Rozmach, sekcje smyczkowe i dęte, idealnie wpompowanie się treść filmu, wzmacniającą przekaz. Po za tym muzyka, łączy się związkiem małżeńskim z niezapomnianymi scenami z filmów czy seriali w mojej głowie. I chwała artystom za to!
Alicja

1.513

Soundtrack, do którego wracam najczęściej to chyba "The Village". Oprócz tego LOTR, Hobbit, czasem przewinie się GoT. Jakiś czas temu odświeżyłam też soundtrack z Zagubionych.
[Obrazek: tumblr_otqurwgWjA1v2orepo1_500.gif]

699

• Izzy

Offline DE Staff
  • Godfather
Jeśli chodzi o filmowe soundtracki to uwielbiam ten z Ojca Chrzestnego. Chyba w żadnym innym filmie nie słyszałem muzyki, która tak bardzo chwyciłaby mnie za serce. Oprócz tego bardzo lubię soundtrack z Władcy Pierścieni, Harrego Pottego no i oczywiście z Gwiezdnych Wojen. 

Kilka miesięcy temu razem z Justyną zaczęliśmy oglądać Doctora Who i oprócz wspaniałych postaci, fabuły i klimatu, serial posiada również cudowną ścieżkę dźwiękową. I tak oto ten utwór leci u mnie niemal przez cały czas:

Były filmy i serial to teraz czas na gry. Do moich ulubionych soundtracków zaliczyłbym te z Wiedźmina, Gothica(tutaj zwłaszcza trzecią część, która grą była przeciętną, ale muzyka jest po prostu niesamowita), Morrowinda, oraz muzykę z gier Star Wars: Knights of The Old Republic. Poniżej kilka linków, gdyby ktoś miał czas i chęć posłuchać:

Niektórzy mieli go za szalonego, bo też i była to dusza nieokiełzana i rozszalała. Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył — sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości