Osobliwe zwierzęta

Patryk

264

Dzisiaj będzie bombowo!
26. Componotus saundersi
[Obrazek: exploding-ant.jpg]
Choć wygląda przeciętnie, posiada supermoc. W obronie koloni, dosłownie popełniają "wybuchowe" samobójstwo. Ich odwłok jest pełen jadu, przy podrażnieniu żuwaczkami (termitów, koloni innych gatunków mrówek), mrówka eksploduję (autotyza) opryskując napastników, żrącą fale zniszczenia (jak ksenomorf Ridley'a Scotta)  Jest to przykład samobójczego altruizmu. Nie to, że robi to świadomie. Taki ma zaprogramowany mechanizm, jednakowoż, spektakularna autodestrukcja (ludzi mogą pozazdrościć efektownego sposobu odebrania sobie życia). W świecie, znajdzie się więcej samobójców. Forelius pusillus, stosuję nadzwyczajną technikę zamykania "drzwi". Chorzy i starzy, pieczętują po zmroku własnymi ciałami otwór mrowiska. Nie dożywają rana. Z drugiej strony, Megaponera analis, przy wielomilionowych bitwach królestw mrówek i termitów, ratują rannych towarzyszy. Jak tu nie lubić mrówek?
27. Strzel bombardier
[Obrazek: 23614.jpg]
Już sama nazwa, jasno wskazuję niezwykłość tego chrząszczyka. Z głośnym hukiem, potrafi wystrzelić żrąca ciecz o temperaturze 100 Celsjusza. Miesza hydrochinon i nadtlenek wodoru w specjalnych organach. Ogromne ciśnienie po zwolnieniu zwieraczy, wyrzuca wybuchową mieszankę, wartą bombą atomowej na ogromną odległość. Rażąc tak monstrualnej wielkości przeciwników jak żaba czy ropucha. Co tam Transformersi i Optimus Prime. Zatrudnijcie strzela kanoniera!
[Obrazek: hqdefault.jpg]


1.066

Kurcze to co przyciąga do tego by interesować się owadami poza często pięknymi i niesamowitymi okazami ,to genialne bardzo często nazwy jak np w tym przypadku czy owadów żerujących na zwłokach ,a co do tego Bombardiera to jest taką owadzią wersją pocisku V2 (gdzie do zapłonu była używana mieszanina nadtlenku wodoru plus Hydrazyna ) albo samolotu z silnikiem rakietowym Me-163 Komet ,to jest taki turbo owad ,oberwać taką mieszaniną no musi robić efekt
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]
One Shoot One KillPatryk

264

Dzięki, Pablito za pochwalenie się obszerną wiedzą na temat lotnictwa:D Uwielbiam takie ciekawostki. Jest jeszcze strzel łoskotnik ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2017, 13:04 przez LuciferMorningStar.)
Patryk

264

Pierwszy cześć, serii o żabach.
28. Drzewołazy
[Obrazek: animals-blue-poison-frog-slide1.jpg]
[Obrazek: ID_YellowBandedPoisonDartFrog_1200x490.jpg]
[Obrazek: PoisonDart-11-590px.jpg]
[Obrazek: Dendrobates%20auratus,%20Green%20and%20b...a-4676.jpg]
Piękne, trujące płazy o ubarwieniu aposematycznym. Toksynę pozyskują od mrówek i termitów, same nie potrafią jej syntetyzować. Żyją w Ameryce Południowej i Środkowej, służąc Indianom jako trucizna na strzałki. Jedna z takich substancji - epibatydyna, jest 200 razy silniejsza od morfiny i nie powoduję uzależnienia! Liściołaz żółty, z kolei produkuję tyle toksyny przy niewielkich rozmiarach, że powalił by dziesięć tysięcy myszy! Jak można się spodziewać, wiele jest na skraju wyginięcia. Niektóre gatunki są monogamiczne, wierne sobie całe życie. Dziewczęta, te żabki nie przemienią się w księcia, za to transformują was w żywego trupa ;)
29. Żaba pomidorowa
[Obrazek: 8884326906_7719ec911d_b.jpg]
Gatunek endemiczny z Madagaskaru. Samicę dorastają nawet do 10 cm! Nasz bohater kopie sobie nory a w sytuacji zagrożenia, groźnie się nadyma. Ponadto, gdy jakiś jegomość próbuję ją połknąć, wydziela niesamowicie kleistą substancje zdolną skleić oczy i pysk!
30. Żółwinka podziemna
[Obrazek: 27464923820_60de6c9c8e_b.jpg]
Ten cudak nawet nie przypomina żaby! Przedziwne są ścieżki ewolucji, żeby tak przypakować płaza niczym Schwarzeneggera. Fenotyp jest odzwierciedleniem podziemnego trybu życia, silnie umięśnione kończyny przednie służą też przekopywaniu termitier, gdzieś w dalekiej Australii. Jeśli bywacie w sieci sklepów "Biedronka", ten gatunek jest na jednej z kart, serii "Super zwierzaki".
W części drugiej, m.in. żaba latająca, fluorescencyjna, szklana oraz żaba Wolverine.

2.114

No i czy natura nie jest piękna! Cudne kolorowe zwierzaczki i potrafią zadbać o przetrwanie, z niesamowitą bronią.... Od znanej wszystkim bajki czuje sentyment do żab, ogólnie lubię ich rechot nad stawami:)

1.066

Te żabki nie dość że kumkają mają piękne malowanie to jeszcze potrafią zabić ,czekam na część 2 o fluorescencyjnej żabie oglądałem dokument w którym ta żaba była i jak zobaczyłem że świeci w ciemności choć nie wali po oczach to wyglądała niesamowicie ,no popatrzcie idziecie po ciemku w lesie a tam coś świecącego na zielono się rusza ,nie nie masz noktowizora a to i tak świeci podchodzisz bliżej a tu żaba ,zonk murowany .A jeżeli chodzi o to która najbardziej mi się podoba to najpierw ta niebieska a potem czarno żółta
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]
One Shoot One KillAce of Hearts

3.144

  • Sami

    Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
Ostatnia z żab przypomniała mi o żabie pustynnej z rodziny Brevicipitidae, znanej jakiśczas temu jako 'rain frog' ze względu na bardzo ciekawyodgłos, który ta żabka wydaje.[Obrazek: 29bng2r.jpg]


Patryk

264

Jest niesamowita! Przypomina mi dźwięk wydawany przez gumową, dziecięcą zabawkę ;) Sami, częściej tu zaglądaj i koniecznie, dziel się wiedzą i spostrzeżeniami!

2.114

Dokładnie tak jak pisze Patryk: "gumowa piszcząca zabaweczka"- śmiesznota;)

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości