Okładki albumów

Anna

1.389

[Obrazek: IQ6sc]https://www.youtube.com/watch?v=ZrMGGMNTKa8 - W ubiegłym tygodniu WT opublikował teledysk do utworu Raise Your Banner. Oto okładka tego singla. Według mnie, ma się nijak do tego, co dzieje się w vieoklipie. Ale według mnie, jest imo lepsza i dosyć ciekawa. Za każdym razem gdy na nią patrzę odkrywam jakieś nowe elementy, detale, przyjemną kolorystykę. Sama twarz przedstawiona na grafice jest interesująca i tajemnicza. O ile nigdy nie zagłębiam się w okładki (z wyjątkiem NW oczywiście ;) ), ta zainteresowała mnie wyjątkowo. Działa mi na wyobraźnię, bo ciągle widzę tu różne, dziwne rzeczy. Też tak macie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2018, 11:57 przez anulka79.)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Patryk

387

Zgadzam się z Tobą, Aniu. Przyciąga wzrok niczym renesansowe arcydzieło. Gdzieś słyszałem, że zespół stworzył jakąś quasi-organizację oporu przed naszym coraz bardziej cybernetycznym, inwigilowanym i konsumpcyjnym światem. Szczegółów nie znam ale wydaję mi się, że okładka w pewien sposób nawiązuję do tego. Na zasadzie pseudo-anty-religii? Obstawiałbym, że ta aureola dotyczy inwigilacji i tworzenia algorytmów które odpowiadają naszym potrzebom, wręcz nam wmawiają, co kupić. Within Temptation być może nawołuję aby temu się przeciwstawić, podnieść swój baner, zdeptać futurystyczną religię konsumpcjonizmu która opanowała Ziemię.
Mnie zainteresowała okładka płyty której nie słuchałem:
[Obrazek: a2405161231_10.jpg]
Petrichor oznacza zapach ziemi po deszczu a zespół gra progresywny rock. Tyle wiem. Okładka jednak zniewala sugestywnymi barwami, rozpala wyobraźnię, wyalienowuję z rzeczywistości i obiecuję podróż ku .. no właśnie, chciałbym się dowiedzieć. Może eklektycznym doznaniom? Ach, może jednak uda się przesłuchać płytę ;)

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości