Once Upon a Nightwish – pełne polskie tłumaczenie

22.12.2016
Nightwish 
Mamy dla Was wyjątkowy prezent Świąteczny, nad którym pracowaliśmy wiele, wiele miesięcy!
Oddajemy w Wasze ręce pełne polskie tłumaczenie oficjalnej biografii zespołu Nightwish "Once Upon a Nightwish" :)

Przede wszystkim chciałbym podziękować @Evi, która nadzorowała ten projekt, angażowała i motywowała tłumaczy oraz sama przetłumaczyła najwięcej stron. :)
Otrzymaliśmy też ogromną pomoc od @PaulaEija, która nie tylko przetłumaczyła wiele stron, ale także zajmowała się korektą oraz wspierała nas merytorycznie i językowo.
Lista osób, które pracowały na nasz wspólny sukces:
 • Evi,
 • PaulaEija,
 • hietAla,
 • Sami,
 • Arrow,
 • Adrian,
 • Milla,
 • Eclipse,
 • Spectrum

Dziękuję Wam za trud i poświęcony czas! :) Jestem dumny, że mieliśmy okazję współtworzyć ten projekt!

Przekład znajdziecie na tej stronie: http://nightwish.pl/once-upon-a-nightwish

Życzymy miłej lektury!

Komentarze (14)

  • 1
  • 2
Ace of Hearts

3.170

 • Sami

  Offline Dreamer
 • Kartofel van Rijn
Dzięki za to tłumaczenie ::) Widać, że istnieje jeszcze grupa ludzi, którzy są w stanie zjednoczyć się, zawziąć i stworzyć coś dobrego dla innych. High five Dreamersi, dobra robota :)
Slurring my lines, but I'm nailing the meaningDorota Magdalena

39

Czy, gdzieś już wam pisałam, że mam ochotę was tak mocno, mocno przytulić? :)
Anna

1.306

Jestem dumna z całego zespołu :)! Wszyscy, którzy tłumaczyli, włożyli w to nie tylko mnóstwo wolnego czasu i wysiłku, ale również dużo serca i determinacji! Bo to nie była łatwa sprawa! Ale dotrwali do końca, by właśnie teraz ofiarować wszystkim najpiękniejszy prezent :-D! Za to jestem pełna podziwu i mam wielki szacunek do osób zaangażowanych w ten projekt! Świetna robota, kochani! Z całego serca gratuluję! To Wasz olbrzymi, wspólny sukces :)!
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Satu

65

Z całego serca dziękuję wszystkim,którzy poświęcili swój cenny czas i energię na przetłumaczenie biografii zespołu :)! Jesteście naprawdę wielcy! Wielkości podjętego przez Was przedsięwzięcia oraz energii jaką w to włożyliście nie da się opisać słowami. Jeszcze raz dziękuję za tak piękny gest! Z całego serca życzę Wam jeszcze wielu tak olbrzymich sukcesów :)!
Aleksandra

342

Nie wiem jak mam wyrazić swoją radość! Jesteście niesamowici, dziękuję Wam wszystkim za trud ♥ Wczoraj doszłam do 10 rozdziału :D
Fairytales won't last, my friend,
And you may take your prize,
But how many corpses did you leave behind?

2.209

Chyba jednak nie umiem ubrać w słowa rozpierającej dumy, satysfakcji i wdzięczności- pięknie dziękuję za olbrzymią pracę, determinację i gratuluje kochani!:)
Justyna

2.710

Wszyscy zaangażowani w proces tłumaczenia zasługują na wielkie świąteczne ciacho! :D
Patryk

335

Kapitalnie! Długo czekałem na jakieś tłumaczenie i o to jest! Dziękuję za cudowny, prezent świąteczny. Podziwiam Was za pracę i pasję włożoną w biografię. Forumowa ekipa potrafi uszczęśliwić człowieka:-)
Agnieszka

298

Kochani! Choć jeszcze nie czytałam Waszego tłumaczenia biografii NW (zaraz wyjaśnię dlaczego), przyłączam się do gratulacji i podziękowań, które Wam się należą za trud, jaki włożyliście w pracę nad przekładem. Wyznaczyliście sobie niełatwy cel, który udało Wam się osiągnąć dzięki wspólnej pasji, poświęceniu i determinacji. Bardzo pozytywna, budująca inicjatywa zakończona wspólnym sukcesem – oby tak dalej!
Kusi mnie to Wasze wspólne dzieło już od dawna. Przeczytałabym je z największą chęcią już teraz, ale...  Właśnie. Kilka lat temu postanowiłam sobie, że zdobędę tę biografię i spróbuję przebrnąć przez nią najpierw w wersji angielskiej (odezwał się we mnie filolog-samouk, który lubi stawiać sobie wyzwania – już tak kiedyś czytałam „The Lord Of The Rings”, ze słownikiem w ręku i zeszytem do zapisywania słówek). Mam do Was w związku z tym pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie i za ile można owe angielskie tłumaczenie nabyć w cenie, która nie zwali z nóg? Ta książka była jednym z moich gwiazdkowych życzeń w zeszłym roku, ale koszty zamówienia na Amazonie razem z przesyłką do Polski oscylowały wokół 600 zł i musiałam dać sobie spokój. Chwilowo...
[Obrazek: large.gif]Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości