Najlepszy album Nightwish

29

No właśnie, który album NW uważacie za najlepszy? Co Wam się w nim podoba?

Według mnie najlepszymi albumami Nightwish są "Oceanborn", "Century Child" i "Once". Pierwszy z nich to dzieło właściwie power - metalowe. Zachwyca mnie znacznie bogatszym i bardziej dopracowanym brzmieniem od debiutu, niesamowite jak ich styl ewoluował od pierwszej płyty. Z kolei "CC" jest bardziej drapieżny niż poprzednie albumy, a to ze względu na to, że już tu pojawił się Marco. A jeśli chodzi o "Once" to tu nie ma według mnie słabego numeru. Niektórzy mogą narzekać na "Wish I Had An Angel" i "Nemo", ale mi te piosenki się podobają. No i oczywiście wspaniałe "Ghost Love Score"! Te trzy albumy do dziś pozostają moimi ulubionymi jeśli chodzi o twórczość Nightwish.

2.198

Od pewnego czasu Once walczy z Century Child. Każdy z tych krążków zawiera większość moich Najtłiszowych faworytów. Na poziomie wymienionych postawiłabym drugą parę Imaginaerum i Endless Form Most Beautiful- tutaj dostrzegam dojrzałość muzyków. Gdybym miała kogoś "przekonywać" do twórczości NW zaproponowałabym wykonania Floor. Mimo że są jednostkowe utwory w których lepsza była TT czy AO- FJ potrafi dodatkowo ubarwiać głosem to co i tak już jest piękne:)

6

W odniesieniu do mojej osoby, pytanie o najlepszy album jest chyba trochę źle postawione, ponieważ nie czuję się na tyle kompetentny, aby oceniać kwestie techniczne, nie potrafię też zrecenzować, na jakim poziomie gatunkowym są poszczególne albumy, ponieważ nie słucham metalu jako takiego, nie lubię go i kompletnie się na nim nie znam. Ja lubię po prostu Nightwish i nawet nie silę się na klasyfikowanie tej muzyki w jakiś konkretnych ramach, a jedynie się nią degustuję.

Mogę natomiast odpowiedzieć, jaki album podoba mi się najbardziej, a jest nim „Imaginaerum” i to bezsprzecznie. Czyli ten, który paradoksalnie został nagrany z teoretycznie najsłabszą wokalistką, nie zawiera największych przebojów, jednak jako kompozycja jest pełen kolorytu i bogactwa dźwięków, ale przede wszystkim jest wspaniałą opowieścią budującą emocje i niesamowity nastrój.

Dzisiaj, patrząc już z perspektywy czasu na odejście z zespołu Tarji Turunen, doszedłem do wniosku, że jednak był to dobry ruch i we właściwym momencie, ponieważ pomimo wszelkich kontrowersji, zespół jednak ewoluował, ale nagranie najlepszego albumu wciąż ma jeszcze przed sobą, z wokalistką o bardziej uniwersalnym głosie, jaką jest np. Floor Jansen.

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości