Mystic Festival, Chorzów 2005

Maciej

1.179

  • Maciek

    Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
Święto dla fanów, nasz Nightwish gra pierwszy raz w Polsce. Na forum poruszenie, społeczność fanowska czeka na ten dzień. Mystic festival 2005 Nightwish występuje jako support Iron Maiden na stadionie w Chorzowie. Zespół miał więc ograniczony czas. Był to ich pierwszy koncert w Polsce i mój pierwszy koncert NW przy okazji.
Niemiłosierny żar, problemy z nagłośnieniem, morze ludzi na stadionie, ale mimo że większość zgromadzonych nie przyszła na nich tylko na Maidenów, to kupili sobie publiczność. Mieli krótki set, ale od razu ludzie ich entuzjstycznie przyjęli. Jako intro mogliśmy usłyszeć Crimson Tide Zimmera, zaraz po nim zespół uderzył z Dark Chest of Wonders. Występ odbył się na pełnym luzie, a ocean głów przed sceną nie onieśmielił naszych finów.
Zaskakującą sytuacją na koncercie była akcja Marco, który przed ostatnim kawałkiem wypił całe pół litra wódki na oczach tłumu, wzbudzając niesamowity poklask i podziw wśród publiki i jeszcze potem normalnie zagrał (co za głowa rzec trzeba), a można się było tego dnia przewrócić od samego gorąca. W setliście był Ghost Love Score i High Hopes cover Floydów, nie zabrakło też tradycyjnego Wishmastera, a także świezo wówczas granego The Siren. To był naprawdę dobry koncert, aczkolwiek pod względem oprawy nie umywa się do tego w Krakowie w 2008 roku, szczególnie że Nightwish zaczął jak jeszcze było jasno i przez bycie gościem Iron Maiden nie mógł mieć efektów zbytnio. Niemniej byłem cały szczęśliwy, że wreszcie dane mi było zobaczyć swój ulubiony zespół na żywo, przeżycie iście niezapomniane :). Ten występ pokazał też wielu wielbicielom metalu, że istnieje takie zjawisko jak Nightwish i został na długo zapamiętany, nie tylko wśród fanów zespołu.

Maciej

1.179

  • Maciek

    Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
[Obrazek: e1b4fa7724188478med.jpg]

Tak to wyglądało. ;)

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości