Muzyczne nowości

• 1 ...
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Anna

1.389

Bardzo czekam na nową Epicę. Ostatni album był na wysokim poziomie. U nich zawsze można liczyć na dobrą koncepcję, dużą różnorodność brzmień i mam nadzieję, przynajmniej tyle orkiestry i chórów, ile mieliśmy na THP. Muszę powiedzieć, że mocno porwał mnie nowy Rammstein. Chociaż na codzień słuchałam ich dość wybiórczo, to kupiły mnie dwa pierwsze utwory z nowej płyty: Deutschland i Radio. Dodatkowo teledysk to tego pierwszego, to dla mnie filmowe mistrzostwo - szokujący, a zarazem niekonwencjonalny, pełen kolorów i detali. Drugi singiel, Radio, jest bardzo energetyczny, melodyjny i od razu wpada w ucho. Niczym prawdziwy, radiowy hit (tylko szkoda, że raczej w komercyjnym radio go nie usłyszymy). Mam nadzieję, że również Delain wyda niedługo coś nowego. Podzielam zdanie Tuomasa Holopainena dotyczące ich twórczości. To obecnie jeden z najbardziej obiecujących zespołów gatunku. Chociaż jestem fanką "starego" Delain,
ich ostatnie dwa albumy studyjne to prawdziwy majstersztyk. Thomas Bergersen i jego muzyka to balsam dla moich uszu. Kocham tą epickość, muzyczną przestrzeń, chóry i rozbudowane aranżacje. Data wydania Seven - idealnie w rocznicę mojego ślubu. Będę słuchać! Marco Hietala i Tarja jakoś mnie nie porwali pierwszymi singlami ze swoich nowych wydawnictw. Na super-zaskoczenie ze strony Tarji wciąż czekam, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Natomiast muszę na spokojnie zapoznać się z debiutem od MH, bo wierzę, że znajdę tam coś dla siebie. No i oczywiście z wielkim utęsknieniem czekam na nową płytę Nightwish! Tak jak chyba każdy z nas tutaj :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2019, 06:49 przez anulka79.)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Patryk

387

Epica, coś majstrowała w studiu, być może na nowy album. Posty Coena Jansena na Facebooku, mogą świadczyć, że zespól wyda specjalną wersję Design Your Universe z orkiestralnymi wersjami utworów. To jednak moje spekulację. Fanem Rammstein, nigdy nie byłem i nie zostanę. Jednakowoż, trzy piosenki a mianowicie: Radio, Zeig Dich i Auslander bardzo mi się podobają. Pewnie poprzez konotację z muzyką symfoniczną i melodyjność. Skoro mowa o naszych zachodnich sąsiadach, polecam zespół Mono Inc. Wedle definicji grają gotycki rock, w rzeczywistości nie do końca, jest to prawdą. Ostatnio wydali orkiestralne, zagrane na żywo, najbardziej rozpoznawalne i chwytliwe kawałki. Zresztą posłuchajcie sami:

Ach, ci fani. Niezależnie od wieku i narodowości, jednoczą się w zabawie na koncercie ;)
Maciej

1.179

• Maciek

Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
Exit Eden, projekt czterech wokalistek m. in. wszędobylska Amanda Somerville i Clementine z Visions of Atlantis. Dziewczyny nagrały album z symphometalowymi coverami znanych utworów. Brzmi świetnie. :)

Patryk

387

Co za kozacki riff!

Nigdy przesadnie nie wsłuchiwałem się twórczość włoskiego zespołu, chyba czas to nadrobić. Nowy singiel zawiera nietypowe zestawienie wokalne i fascynujący mostek. Najgenialniejsze są jednak riffy. Ostre, agresywne, supermasywne a w dodatku melodyjne. Coś jak hybryda Amon Amarth z Fear Factory ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2019, 19:10 przez LuciferMorningStar.)
Maciej

1.179

• Maciek

Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
To w ogóle nie brzmi jak Lacuna Coil, choć takie agresywne wokale robili już na poprzedniej płycie.

Niemniej uczciwie trzeba przyznać, że oni zawsze mieli świetne single vide Delirium czy Trip the Darkness.
Ciekaw jestem całej płyty. :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2019, 01:59 przez Maciek.)

• 1 ...
    • 28
    • 29
    • 30
    • 31
    • 32

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości