Muzyczne nowości

• 1 ...
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
Małgorzata

228

Les Friction, Les Fri.. gdzie mi się to obiło? Aha! Połączenie sił dwóch kompozytorów (i wokalisty) czyli co się dzieje, gdy E.S. Posthumus spotyka The Spiritual Machines. Próbowałam kiedyś słuchać debiutu LF ale jakoś mi nie szło ;P Teraz na szybko sprawdziłam dwa kawałki z najnowszego wydawnictwa i słyszę coś podobnego do The Spiritual Machines, więc może jak mnie najdzie, to poczynię kolejne podejście. :v

Btw., dwa tygodnie? To czemu mi na Spoti, przy ostatnim wydaniu, wyświetla 25 sierpnia? o.O

(08.10.2017, 23:04)Sami napisał(a): Ktoś mnie tu jeszcze pamięta?:)
Pamiętamy, Sami, pamiętamy XD (i sami się dziwimy, ze tu coś naskrobaliśmy).
Morality would frown upon
Decency look down upon
Ace of Hearts

3.171

• Sami

Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
(09.10.2017, 02:40)Freyja napisał(a): Btw., dwa tygodnie? To czemu mi na Spoti, przy ostatnim wydaniu, wyświetla 25 sierpnia? o.O

(08.10.2017, 23:04)Sami napisał(a): Ktoś mnie tu jeszcze pamięta?:)
Pamiętamy, Sami, pamiętamy XD (i sami się dziwimy, ze tu coś naskrobaliśmy).

To byłam ja i moje szybkie kalkulacje w 2 sekundy, never mind me xD Tak, ja jestem ciągle myślami we wrześniu. Że jest 9 września, a nie pażdziernika :v
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2017, 19:04 przez Sami.)
Slurring my lines, but I'm nailing the meaning

Anna

1.328

Nowy, solowy projekt Sharon den Adel. Zupełnie inny klimat niż w Within Temptation. Co myślicie o tym utworze? Podoba Wam się?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2017, 21:32 przez anulka79.)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Ace of Hearts

3.171

• Sami

Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
Niestety nie podoba mi się. Wokal Sharon na początku, kiedy nie ma jeszcze aż tak dużo elektroniki, to faktycznie - nie powiem, ciary po plecach mi przeleciały. Ale potem myślałam, że utwór się rozwinie, czego nie zrobił, w efekcie czego wyłączyłam gdzieś mniej więcej w połowie. Nie wiem, może będzie tak samo jak z The Dark Element, gdzie pierwszy singiel absolutnie mi nie podszedł, a potem było tylko lepiej ;)

A propos - płyta Dark Element wyszła dzisiaj. Słuchał już ktoś? ;)
Slurring my lines, but I'm nailing the meaning

Maciej

1.152

• Maciek

Offline DE Staff
  • Paradise Seeker

Za niecały miesiąc premiera nowego krążka Diablo Swing Orchestra. Nie każdy ich utwór mi się podoba, ale zawsze robią coś nietuzinkowego, mają dużą kreatywność i pokazują, że metal nie zna granic. Tym razem w singlu promującym połączyli metal z jazzem i country. :D

Agnieszka

324

Już myślałam, że nigdy nie doczekam się albumu VoA w nowym składzie, a tu proszę. 16 lutego ukaże się wydawnictwo zatytułowane "The Deep and The Dark".
Mamy już pierwsze lyric video.
Znacie / słuchacie?

[Obrazek: 2edt892.gif]

Kamil

5

(13.11.2017, 14:48)Maciek napisał(a): Za niecały miesiąc premiera nowego krążka Diablo Swing Orchestra. Nie każdy ich utwór mi się podoba, ale zawsze robią coś nietuzinkowego, mają dużą kreatywność i pokazują, że metal nie zna granic. Tym razem w singlu promującym połączyli metal z jazzem i country.
Uwielbiam ich. Jak wypuścili pierwszy singiel z nową wokalistką to nie byłem zadowolony. Myślałem, że stracili cały urok i czar ale dwa nowe single sprawiły, że z wypiekami na twarzy czekam na ten krążek. Poczytałem również parę świetnych recenzji tej płyty i one jeszcze bardziej wyostrzyły mi apetyt na ten album.
Maciej

1.152

• Maciek

Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
taka mała ściągawka
już wyszło w 2018:

Leaves' Eyes - Sign of the Dragonhead
Arkona  - Khram
Imperial Age – The Legacy of Atlantis
Dalriada – Nyárutó
Orphaned Land  - Unsung Prophets and Dead Messiahs
Therion - Beloved Antichrist
Kamelot - The Shadow Theory
Judas Priest - Firepower
Visions of Atlantis – The Deep & the Dark
Ayreon  – The Best of Ayreon Live
Whyzdom  - As Times Turn to Dust
Cruachan - Nine Years of Blood
Silent Stream of Godless Elegy - Smutnice
Dimmu Borgir - Eonian
Midnattsol  - The Aftermath
Elvellon – Until Dawn
Trillium – Tectonic

nadchodzące 2018

Halestorm  - Vicious (VII)
Powerwolf  - The Sacrament of Sin (VII)
Beyond the Black - Heart of the Hurricane (VIII)
Korpiklaani - Kulkija (IX)
Uriah Heep - Living the Dream (IX)
Dark Sarah - The Golden Moth (IX)

Na Dark Sarah ma wystąpić Marco. Na pewno czekam też na Beyond the Black i Powerwolf, co prawda płyty zapowiadają się na takie same jak poprzednie, ale może dzięki temu będzie bez rozczarowań. Kapitalne single promujące wydali zaś Korpiklaani i Uriah Heep, są na Spotify, szczególnie Heepy zrobiły taki kawałek, że jak cała płyta taka będzie, to szykuje się bomba (ale pewnie tak nie będzie). ;)

Z tych, co wyszły - a już je słyszałem - to zaskoczyło Trillium, czyli zespół Amandy Somerville znanej choćby ze współpracy z Epiką, Kamelotem, Kiske czy Avantasią i wieloma innymi. Jak ktoś narzeka na przesłodzenie niektórych female fronted metalowych wydawnictw, to może być fajna rzecz. Brzmi mięsiście, twardo, nowocześnie, bez rozbuchania, ale z polotem, do tego mocny wokal. Trochę jak środkowe After Forever albo ReVamp, lecz z odrobinę większą gracją i melodiami. To wrażenie pogłębia fakt, że Amanda brzmi momentami jak Floor. :D

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2018, 15:04 przez Maciek.)

Aleksandra

351

Muszę się z Wami podzielić tym, ponieważ rozpiera mnie ogromna duma! Chłopaki z Immension wydali w zeszły piątek pierwszy singiel z nadchodzącego albumu, który ukaże się 28 września tego roku. Zarówno utwór, jak i album nosić będą tytuł "Worth Dying For". Czemu jestem taka dumna zapytacie? Jake, Jonni i Aran zrobili wielki postęp jeśli chodzi o komponowanie muzyki. Ten utwór jest jakby dojrzalszy pod właściwie każdym względem w porównaniu do ich debiutanckiego albumu. Dodatkowo, jestem dumna z faktu, że mogę pomagać zespołowi w rozwijaniu ich kariery. Jake bardzo prosił mnie o udostępnianie, ja proszę Was o to również. Oznaczajcie zespół - chłopaki na pewno zobaczą Wasze udostępnienie i będą szczęśliwi :) A teraz serdecznie zapraszam na przesłuchanie "Worth Dying For"! ♥

Fairytales won't last, my friend,
And you may take your prize,
But how many corpses did you leave behind?
    • 1 ...
    • 26
    • 27
    • 28
    • 29
    • 30

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości