Marco Hietala

• 1 ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Alicja

1.467

• hietAla

Offline Dreamer
  • TragedienneVonKotipelto
Spotify podrzuciło mi nowy kawałek z udziałem Marco, jest też teledysk, w którym możemy podziwiać piękno Finlandii :)

"Savo's song" ("Savolaisen laulu") to tradycyjny fiński utwór powstały w 1852 roku. Ta wersja została nagrana z okazji 100-lecia niepodległości kraju.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2017, 12:21 przez hietAla.)
Surround yourself with the dreamers and the doers, the believers and the thinkers, 
but most of all, surround yourself with those who see the greatness within you,
 even when you don't see it yourself.
Patryk

276

Urzekająca Finlandia ;) Gdzie ludzie nie zatracili więzi z naturą. Utwór bardzo klimatyczny, wokal Marco dodaje jakości. Brodacz nie próżnuję. Szkoda, że w naszym kraju, nie ma takich inicjatyw (albo o nich nie wiem), choć bałbym się, że zapuszczą disco-polo albo innego Cypisa ;(
Ace of Hearts

3.154

• Sami

Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
Piękny utwór ♥ Wydawało mi się, że widziałam gdzieś na Spotify wersję Fińską, ale teraz nie mogę jej znaleźć. Świat już ogólnie zachwyca się Finlandią, a po obejrzeniu takiego teledysku i wysłuchaniu takiego utworu, pokocha ją jeszcze bardziej. 

Nasi nie byliby w stanie zrobić czegoś takiego, bo wydaje mi się, że żeby osiągnąć coś tak estetycznego jak tu, trzeba mieć minimum poczucia dobrego smaku. A w polskim przemyśle muzycznym mają je nieliczni.
[Obrazek: 29bng2r.jpg]

Ania

476

To jest piękne! ♥ Takie... czyste i spokojne. Czy tylko mnie zachwyca fakt, że na 100 - lecie niepodległości kraju Finowie nagrali utwór traktujący głównie o naturze? Cudowne zespolenie człowieka z naturą, bez cierpiętniczego rozpamiętywania wydarzeń z przeszłości, czy też puszenia się niegdysiejszą wspaniałością kraju. U nas pewnie nie przeszłoby coś takiego, a szkoda, bo widzę w tym utworze większy patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny niż jakiekolwiek przemówienie byłoby w stanie wyrazić.
Ace of Hearts

3.154

• Sami

Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
(11.05.2017, 17:31)Arabesque napisał(a): Czy tylko mnie zachwyca fakt, że na 100 - lecie niepodległości kraju Finowie nagrali utwór traktujący głównie o naturze? Cudowne zespolenie człowieka z naturą, bez cierpiętniczego rozpamiętywania wydarzeń z przeszłości, czy też puszenia się niegdysiejszą wspaniałością kraju. U nas pewnie nie przeszłoby coś takiego, a szkoda, bo widzę w tym utworze większy patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny niż jakiekolwiek przemówienie byłoby w stanie wyrazić.
Bo z tego, co widać po tym utworze, Finowie widzą swój kraj takim jaki jest, a nie takim jaki był kiedyś (tak jak to robią "nasi"). Nie wiem czy nie powiem w tym momencie za wiele, ale u nas coś takiego jak 'miłość do kraju' jest rzeczą bardzo rzadką. Żadne chwała bohaterom czy koszulki z twarzami żołnierzy zziębniętych i Polską walczącą. To nie jest miłość do kraju, tylko w sumie nie wiem co. Przynosi to więcej złego niż dobrego i wystawia patriotyzm jako taki na pośmiewisko. 

Aż się boję pomyśleć co się stanie u nas za rok. Raczej nie zobaczymy pięknego teledysku reżyserowanego przez Bagińskiego do muzyki skomponowanej dajmy na to przez Dębskiego. Spodziewam się bardziej pochodów, składania kwiatów, budowania pomników, flag ONRu występujących częściej niż biało-czerwonych i aż strach pomyśleć czego jeszcze. 

Przepraszam za wchodzenie w politykę, me no mean to. 
Ukryta treść
[Obrazek: 53901de4b747846e860a33ed86ef56ae.jpg]
[Obrazek: 29bng2r.jpg]

• 1 ...
    • 9
    • 10
    • 11
    • 12
    • 13

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości