Kamelot

Joanna

226

Czemu, ach czemu tutaj nie było Kamelota? :O Słucha ktoś z was? ;) Wciągnęłam się po One Cold Winter's Night. Spodobał mi się szczególnie głos Roya na żywo.

Kamelot to zespół muzyczny z Tampy na Florydzie grający power metal (powiedziałabym, że podpada pod symphonic). Mają obecnie trzeciego wokalistę. Jak się dziś dowiedziałam ze wspaniałego forumowego FAQ nawet supportowali NW w 2012 r. :D Ich supportem niegdyś była Epica, Simone gości w kilku piosenkach zespołu. Aktualnie na koncertach zespołu goszczą też Elize Ryd i Alissa White-Gluz. Wydali ostatnio album "Haven" na którym oprócz Alissy usłyszymy Charlotte Wessels i granie naszego Troy'a. ;)

Live z Simone:


Z nowej płyty:


Ace of Hearts

3.160

  • Sami

    Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
Dlaczego myśmy nie mieli tematu o Kamelocie? O.o
Co za niedopaczenie :)

Też strasznie lubiłam głos Roya (szczególnie jak byłam w gimbazie i miałam fazę na Kamelota), jego duety z Simone były świetne :D

Ale Tommy też daje radę, głosowo to w sumie przypomina strasznie Roya :)
[Obrazek: 29bng2r.jpg]


Joanna

226

Daje radę. :D Nie słucham tylko muzyki z pierwszym wokalistą, jakoś nie pasuje mi jego wokal.
Maciej

1.116

  • Maciek

    Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
Rzeczy z Karevikiem nie słyszałem (poza Prodigal Sun, które lubię, może kiedyś sprawdzę inne). Z dawnych płyt lubię pojedyńcze numery, głównie z albumów Ghost Opera i Black Halo (March of Mephisto czy Love You to Death – oparty na Fauście Goethego z Amandą Somerville w roli Małgorzaty.)

Niemniej power metal nigdy mnie specjalnie nie porywał. Inna sprawa, że u nich to jest taki prog power momentami, a innym razem trochę symphonic. Choć to amerykański zespół to gra bardziej po "europejsku".

(25.05.2015, 22:29)Eclipse napisał(a): Jak się dziś dowiedziałam ze wspaniałego forumowego FAQ nawet supportowali NW w 2012 r. :
To było wtedy, gdy nastąpiło rozstanie z Anette. Alissa i Elize wystąpiły nawet z NW jako wokalistki w czasie choroby Anette. Gdzieś tam jest na youtubie, jak wykonują Nemo i inne utwory. :)


p.s jak ktos lubi wokal Roya Khana, to wcześniej był wokalistą b.dobrego norweskiego zespołu Conception (szczególnie pierwszy album jest interesujący).

Michał

56

Chyba muszę się dokładnie przyjrzeć twórczość tego zespołu, bo obecnie to znałem tylko kilka utworów, które od czasu do czasu słuchałem (np. Veil Of Elysium i Ghost Opera).
Agnieszka

276

Odświeżam wątek ;) Kamelot to jeden z moich ulubionych zespołów. Poznałam go niedługo po NW, w 2008 roku. Gdybym wtedy wiedziała, że Roy Khan trzy lata później opuści szeregi formacji, zrobiłabym wszystko, żeby zdążyć wybrać się na ich koncert. Wokal Norwega urzekł mnie od pierwszej piosenki odtworzonej na YT („Center of the Universe”). Uwielbiam całe koncertowe wydawnictwo „One Cold Winter’s Night” z 2006 roku i wszystkie płyty z Khanem na wokalu (szczególnie faustowskie „Epica” i „The Black Halo”, a także „Karma” i „Ghost Opera”). W 2011 roku zespół gościł w Krakowie z Fabio Lione (Rhapsody Of Fire) za mikrofonem i obecnym wokalistą,  Szwedem Tommym Karevikiem, który wówczas zaśpiewał tylko jeden utwór („Eden Echo”). Byłam na tamtym koncercie. Fabio spisał się świetnie, a Tommy rok później został ogłoszony nowym frontmanem zespołu. Jego głos w niektórych partiach tak łudząco przypomina wokal Roya (np. w utworze „Here’s To The Fall” z płyty „Haven”), że można odnieść wrażenie, iż zmiana wokalisty wcale nie nastąpiła. Pod koniec 2015 roku grupa ponownie przyjechała do Polski w ramach trasy promującej wydany w tym samym roku album „Haven”. Z tej płyty pochodzą m. in. teledyski do utworów „My Therapy” i „Liar Liar” z gościnnym udziałem Alissy White Gluz.


Alissa i Elize Ryd rzeczywiście zastąpiły chorą Anette podczas koncertu NW w Denver w 2012 roku.
Co do wspomnianego norweskiego zespołu Conception – znam i lubię. Od czasu do czasu odpalam swoich faworytów, czyli płyty „Flow” i „Parallel Minds”. Czasem mam ochotę, by Khan wręcz zmiażdżył mnie potęgą swojego głosu – wtedy słucham przejmującego „Silent Crying”. I już wiem, dlaczego to właśnie on jest moim ulubionym wokalistą :)
[Obrazek: large.gif]Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości