• 1 ...
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88

13

Jeszcze możliwe, że będzie DVD z tej trasy koncertowej!
Make me wonder
Make me understand
Spark the light of doubt and a newborn mind
Bring the vast unthinkable down to earth
Anna

1.332

https://youtu.be/s-pRyCsqJ1A         Nightwish wystąpił pod koniec czerwca we Francji, na festiwalu Hellfest. Podczas tej imprezy Tuomas udzielił wywiadu międzynarodowemu portalowi muzycznemu Metal Wani. Podczas rozmowy, lider NW zdradził kilka ciekawych newsów. Nie udało mi się przetłumaczyć wszystkiego "słowo w słowo", ale była mowa o sprawach dotyczących nowej płyty i o przyszłości.                                         Na początku Tuomas opowiada o sobie - ciągle ewoluuje jako twórca, kompozytor, autor tekstów. Decades uruchomiło machinę czasu, ale nastąpiła zmiana w interpretacji utworów. Na koncertach wciąż lubi grać TGSOE, IWMTB - ludzie wtedy bawią się najlepiej, skaczą oraz GLS z epickim finałem Floor. Jeśli chodzi o nowy album, to proces twórczy jest w toku. Tuomas ma już napisane ok. 80% materiału. Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić, nikt nie zna i nie słyszał nowych utworów. Chcą w czerwcu 2019 roku rozpocząć próby i nagrania - summer camp. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną 2020 roku ukaże się nowy krążek. Potem oczywiście światowa trasa koncertowa. Mamy także wieści w sprawie Jukki. Tuomas spotkał się z nim niedawno na meczu bejsbolowym. Jukka ma się o wiele lepiej, bezsenność ustępuje, ale niestety, przeszedł w tym roku operację ręki. W przyszłym roku zapadną decyzje o jego ewentualnym powrocie do grania. Niewykluczone, że Julka wróci i przyłączy się do prac nad nową płytą. TH pytany o inspiracje do pracy nad nowym albumem odpowiedział, że głównym jej źródłem jest nadal natura, zło i dobro, światło i mrok, to co dzieje się wokół nas - pozytywne i negatywne strony życia. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale nie zamierzają nagrywać więcej filmów o twórczości, przeszłości zespołu. Tuomas uważa, że przemysł filmowy jest "trudny", kłopotliwe jest nawet kręcenie "music video". Na koniec dodaje, że lubi festiwale, że to muzyczne święta, świetnie zorganizowane pod względem logistycznym. Ale przyznaję, że nigdy nie oglądał występów innych zespołów z drugiej strony, z perspektywy widza. Zawsze stoi na scenie lub na backstage i tam ma kontakt z artystami. Wspomina Wacken i Showtime, Storytime jako jeden z najlepszych występów. W sprawie modyfikacji setlisty podczas Decades twierdzi, że nie będzie wielkich zmian przy okazji nadchodzących koncertów, zawsze są to 22-23 utwory, wymienia się kilka i długość setu zależy od ram czasowych danego występu.                                               Polecam posłuchać wywiadu, chociaż nie ma wizji, to Tuo uchyla rąbka tajemnicy i zdradza konkrety dotyczące przyszłości. I nareszcie jakieś wieści dotyczące Jukki! Jestem bardzo ciekawa nowego albumu! Sądząc po inspiracjach lidera, wszystko może się zdarzyć? Co myślicie o słowach Tuomasa?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2018, 15:03 przez anulka79.)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...

2.221

Lubię, podziwiam i szanuję ludzi wiernych swoim ideałom. Zdaję sobie sprawę, że życie trochę weryfikuje nasze założenia ale ich podstawa powinna zostać ta sama. Takiego odbieram Tuomasa i bardzo odpowiada mi jego stabilna wrażliwość na kontrowersje tego świata. Znam kapelę ponad 10 lat i mimo wierności klimatowi jaki tworzy swoją twórczością wciąż mnie czymś zaskakuje. Niektóre utwory zanim się z nimi oswoję, działają na mnie jak "płachta na byka"- wydają mi się kiczowate, mało ambitne....Chyba to min. powoduje chęć poznawania kolejnych a ich moja muzyczna analiza nie ma końca. Po kolejnym krążku spodziewam się wszystkiego, bo Maestro jest coraz bardziej doświadczony i coraz mocniej świadomy swoich możliwości. Apropo Jukki, szczerze bałam się że nie wróci do kapeli i choć bardzo polubiłam i mocno zaakceptowałam Kaia to info o Nevalainenie łaskocze sentymentalnie:)
Anna

1.332

Spodziewam się pewnej spójności i kontynuacji tematów muzycznych, tekstów i idei obecnej na EFMB, ale myślę też, że Tuomas sięgnie po nowe wątki i w całej swej konsekwencji, tchnie jakąś świeżość w nowe utwory. Co do Jukki, to martwi mnie ta operacja ręki. Nie znamy szczegółów i powodów, dlaczego został poddany zabiegowi, ale dla bębniarza sprawne ręce to podstawa. Miejmy nadzieję, że wydobrzeje i weźmie udział w nagraniach nowej płyty :)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Justyna

2.730

Tak, jak i Ania, spodziewam się kontynuacji muzycznych idei z EFMB, ale także, być może, lekkiego powrotu w kierunku fantastyki. Skąd pomysł? Otóż, Auri. Wiem, że to projekt niejako solowy, ale ma on nieco bardziej baśniowy, fantastyczny wydźwięk, co wiąże się z silną inspiracją książką "Imię Wiatru" Rothfussa (swoją drogą, muszę ją w końcu przeczytać!). Skoro zatem Tuo wciąż czuje potrzebę fantastyki, ogląda seriale, takie jak Stranger Things czy Black Mirror (wspomniane w książeczce do płyty Auri), to znaczy, że możemy spodziewać się także tematyki pokrewnej Imaginaerum, ale... Tuomas mocno wciągnął się w tematy naukowe, zatem pewnie z nich nie zrezygnuje i dalej będzie o nich pisał. Może czeka nas miks IM z EFMB? A spoiwem byłaby nieśmiertelna prawda o wartości życia? Kto wie?
Co do Jukki, to faktycznie informacja o operacji ręki jest niepokojąca. Bardzo. To w końcu niemalże główne narzędzie perkusisty! Cóż, cieszy mnie jednak, że jego kondycja nieco się poprawiła (mam na myśli bezsenność). Mam nadzieję, że z tą ręką to nic poważnego. Lubię Kai, ale Jukka to Jukka. ;)
Alicja

1.513

 • hietAla

  Offline Dreamer
 • TragedienneVonKotipelto
Na forum Nightwish online ponownie rusza akcja "Ask Nightwish"! Tym razem wątki z pytaniami do wszystkich członków zespołu zostały otwarte jednocześnie; akcja trwa do 1 sierpnia.
[Obrazek: tumblr_otqurwgWjA1v2orepo1_500.gif]

13

Tuomas potwierdził, że wydadzą DVD z tej trasy :D
Make me wonder
Make me understand
Spark the light of doubt and a newborn mind
Bring the vast unthinkable down to earth
  • 1 ...
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości