Filmy w duchu NW

Justyna

2.750

Wpadł mi jakiś czas temu do głowy wątek, który można otworzyć z prawdziwym pożytkiem dla forumowiczów, a na pewno dla wszystkich filmolubnych forumowiczów. Oto i on! :D
To miejsce na rekomendowanie sobie wzajemnie filmów, które, w naszym osobistym mniemaniu, mają coś z magii Nightwishowej muzyki. Coś, co nieodmiennie z Nightwishem wam się kojarzy, co jest z nim w jakiś sposób powiązane, ma klimat wam samym przypominający twórczość zespołu i warte jest polecenia. 
Polećcie mi i innym coś i napiszcie, co konkretnie jest w filmie NIghtwishowego. Dawać mi swoje historie! ;)

Mi teraz jak na złość mało przychodzi do głowy, a chcę uniknąć polecania bardzo popularnych filmów takich jak "Iluzjonista" (większość na pewno go kojarzy, ale polecam! Coś w typie "Sleepwalker" i "Ghost Love Score" na mój smak!)... Hmmm...

Polecam zdecydowanie "Towarzystwo wilków" - mało znany pół-horror z 1984 roku, będący mocną trawestacją bajki o Czerwonym Kapturku. Dlaczego on? Jest to film utrzymany w oniryczno-baśniowym klimacie z lekkim dreszczykiem. Pomijając czasami nieco kulejące efekty specjalne, sama historia i baśniowa otoczka nadają filmowi doskonałego klimatu w stylu "Scaretale" i całego albumu Imaginaerium. Są tam wielkie zabawki, tajemniczy las, koszmarne sny i zagubione dziewczynki, które nie trzymały się ścieżki. Dziwactwo, szaleństwo, groza i opowieści! Opowieści! Wspaniała podróż! Polecam zwolennikom Imaginaerum, opowiadań i powieści Neila Gaimana i (może trochę) Tima Burtona.
Link do strony filmu na Filmweb: http://www.filmweb.pl/film/Towarzystwo+w...1984-31575

O! Od razu wpadł mi też do głowy film "Między piekłem a niebem" z 1998 roku! To momentami może nieco kiczowata (bez spoilerów, ale... zakończenie troszkę nie w moim guście) opowieść o podróży do piekła po duszę ukochanej żony-samobójczyni. Film wizualnie jest miły dla oko, a tematycznie - intrygujący. Jest w nim coś "Ever Dream" - poszukiwanie zagubionej duszy żony w piekle dałoby się ładnie dopasować do tekstu utworu! Pod względem filozoficznym, pasuje do niego także piosenki z demówki zespołu - "Nightwish". Tekst "Beauty of the Beast" także byłby tu doskonały: "I fear I will never find anyone / I know my greatest pain is yet to come / Will we find each other in the dark / My long lost love". Polecam dla Nightwishowo-dołująca-życiowej-miłosnej tematyki typu smutny Tuomas, ale ma nadzieję. :D
Link do strony filmu na Filmweb: http://www.filmweb.pl/Miedzy.Pieklem.A.Niebem

Chwilowo pustka w głowie, ale pomyślę i niebawem polecę coś jeszcze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2017, 16:35 przez Taiteilija.)
Evi

1.950

  • Evi

    Offline DE Staff
  • Anonymous
Jeden tytuł od razu wpadł mi do głowy - Ink.
Zachęcił mnie opis na filmwebie: "Pewnej nocy ośmioletnia Emma zostaje porwana przez tajemniczego Inka i uwięziona w krainie Snu – od tego momentu rozpoczyna się walka o jej niewinną duszę."
Naprawdę  warto, mnie wciągnęło. Takie mroczne fantasy ;) Dawno oglądałam i sporo nie pamiętam, ale bardzo mnie wciągnęło. Wpadłam na to mniej więcej w tym czasie, gdy czekałam na Imaginaerum i trochę skojarzył mi się opis z IM. I faktycznie mogę pokusić się o stwierdzenie, że Ink jest w Nightwishowym klimacie.
Tutaj zapowiedź:
I nawet jest z polskimi napisami w całości na YT... tylko jakość słaba ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2017, 22:07 przez Evi.)
"Ja, gdy czegoś pragnę, nie marzę, lecz działam. I zawsze zdobywam to, czego pragnę." / Yennefer

808

Ciężko mi wskazać film w duchu NW, może dlatego, że ostatnio rzadko ich słucham i nie ogarniam tematu ;D Jeden z moich ulubionych filmów to "Wristcutters: A Love Story", który powstał na podstawie opowiadania Kereta.
Jest o samobójcach, którzy po śmierci wiodą egzystencję w smutnym świecie, który być może jest czyśćcem. Wszystkie przedmioty w ich świecie są szare, smutne, zniszczone - wygląda na to, że również "zakończyły" swój żywot na Ziemi. Być może można tu wskazać Nightwishowy klimat, bo bohater nie może zapomnieć o uczuciu do ukochanej kobiety i poszukuje jej nawet po śmierci, poza tym film ma świetny, surrealistyczny klimat.

Inny film, to opowiadający w nietypowy sposób o miłości "Eternal Sunshine of the Spotless Mind." W przedstawionym świecie istnieje usługa medyczna za pomocą której można wymazać dowolną osobę z pamięci. Nie chcę robić spojlerów, najlepiej zobaczcie sami.  Nie wiem czemu, ale główny bohater od zawsze kojarzy mi się  forumowym Maciejem xD. 

I na koniec, bardzo oczywisty w tym temacie film tzn. "Lieksa". Kojarzy mi się z NW ponieważ akcja dzieje się w Finlandii, a NW nawet piosenkę do filmu."Od lat najmłodszych, lat dziecinnych,
Życ ani patrzeć tak jak inni
Nie mogłem; ze wspólnego zdroju
Nie płynie też namiętność moja."

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości