Endless Forms Most Beautiful My Walden

Evi

1.919

• Evi

Offline DE Staff
  • Copy Of A Copy...
"My Walden"

Sain y niwl,
Gaunt y goydwig fwsog,
Gwenithfaen, cen y coed, a’r lleuad,
Un gway f’adenydd I dapestri bywyd

Light shines bright beyond all the cities of gold
On a road of birdsong and chocolate shops
Of buskers, jugglers, innkeeper`s welcoming call
The sound of mist, smell of moss-grown woods

Weaving my wings from many-colored yarns
Flying higher, higher, higher
Into the wild
Weaving my world into tapestry of life
Its fire golden

In my Walden

I will taste the manna in every tree
Liquid honey and wine from the distant hills
An early morning greenwood concerto
Greets my Walden with its eternal voice

I do not wish to evade the world
Yet I will forever build my own
Forever build my own
Forever my home
Tłumaczenie -> KLIK

275

Muzyczna kontynuacja "I Want My Tears Back" a tematyczna "Sacrament of Wilderness". Utwór ma ciekawą konstrukcję, trochę mi przeszkadzało "zamaskowanie" gitarowego riffu, dlatego bardziej preferuję wersje instrumentalną, z drugiej strony ten refren" Higher, higher" też jest świetny. Folkowe instrumentarium nadaję kolorów i klimatu piosence. Floor z kolei czaruje delikatnym śpiewem. Wiadomo, liryk odnosi się do esejów Thoreau. Dla autora, domem, najwyższym zachwytem jest natura, tam się spełnia, czuję życie i sam doznaję uczucia, nieskalanego życia. "Weaving my wings from many-colored yarns" - myślę, że to odniesienie do tęczy, mozaikowatego kobierca natury.  Alternatywnie, w duchu esejów Thoreau, odnosi się do nieruchomej poczwarki (życie w mieście, kamiennych sadybach) i wylatującego z niej, baśniowo-kolorowego motyla, jak najbardziej mobilnego i w pełni żywego. Kondensując, afirmacja przyrody, jej piękna i cudów w opozycji do "jaskiniowego" i pragmatycznego trybu życia większości populacji. Jak wspominałem, "Sacrament of Wilderness" uderza w podobne tony, tylko w mroczniejszym ujęciu. Tam mamy pokazaną ekspansję człowieka, zacierającą się granicę harmonii na rzecz panowania nad naturą ("An agreement immemorial to be born", "I want to hunt", "Wrapped in furs").

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości