Damski growl

13

Co sądzicie o damskim growlu? Podoba Wam się czy nie? Ja osobiście nie znoszę. Jestem w stanie zaakceptować męski growl (uwielbiam Marka Jansena z Epiki ❤). Słuchanie takich zespołów jak Arch Enemy byłoby dla mnie męką. Dla mnie damski growl to tylko wrzask. Sorry jeśli kogoś uraziłam. 

Teraz chcę poznać Wasze zdanie w tej kwestii ?
Adrian

3.278

Nie znam zbyt wielu zespołów z damskim growlem. Arch Enemy nie słucham, nie przemawia do mnie. Nie sądzę by była to kwestia tego, że growluje kobieta (nie słyszę dużej różnicy między damskim a męskim growlem), ale bardziej kompozycji piosenki... Musiałbym chyba zrobić research i posłuchać więcej. Może moja opinia się wyklaruje ;)
Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.

13

Zapewniam Cię, że jest różnica między męskim i damskim growlem. Męski jest to niski, charczący głos, czasem taki jakby skrzek z tego wychodzi. A damski to darcie się. Porównaj sobie np utwór Epiki "Cry for the Moon" (zwróć uwagę na partie Marka) i dowolny utwór Arch Enemy. Zresztą też wstawki growlowane, a cały utwór wyśpiewany growlem, to co innego. Ja zdecydowanie wolę to pierwsze.
Alicja

1.513

  • hietAla

    Offline Dreamer
  • TragedienneVonKotipelto
Z growlujących wokalistek kojarzę tylko Alissę, utwór "The eagle flies alone" odświeżam sobie co jakiś czas. Nie zagłębiałam się za bardzo w twórczość Arche Enemy, ale oceniając po tej jednej piosence, nie mam nic do kobiecego growlu. Wydaje mi się, że są zespoły, w których mężczyźni growlują jeszcze wyższymi głosami niż Alissa, to chyba zależy od tonu głosu i gatunku muzyki. Posłuchaj sobie jakiejś piosenki Cradle of Filth, tam wokalista ma bardzo wysoki, skrzeczący głos.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2018, 16:02 przez hietAla.)
[Obrazek: tumblr_otqurwgWjA1v2orepo1_500.gif]
Maciej

1.175

  • Maciek

    Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
Nie ma jakichś większych różnic między growlem męskim i żeńskim, często w zespołach gdzie kobieta growluje można pomyśleć, że to mężczyzna. Arch Enemy jest o tyle nietypowym przykładem że gra melodic death metal, a nie normalny death, i w tym gatunku często wokale są takie bardziej krzyczane, można AE porównywać to do kapel melodeathowych typu In Flames, to coś ciut innego niż taki jaskiniowy growl z tradycyjnego death metalu.
https://youtu.be/qnLunQEcMn0


Tak dla przykładu, gdy pierwszy raz usłyszałem Arkonę i jeszcze nie widziałem nic o zespole, to myślałem, że tam jest wokalistka i growlujący wokalista, dopiero potem się okazało, że to wszystko jedna Masha ;)


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2018, 14:29 przez Maciek.)

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości