Czego teraz słuchacie?

• 1 ...
  • 535
  • 536
  • 537
  • 538
  • 539
Anna

1.379

Zdecydowanie najlepszy kawałek z Krakowa! Też nie sądziłam, że sięgnę jeszcze po twórczość Beast In Black, ale skusiłam się i jestem pozytywnie zaskoczona. Ten utwór ma w sobie tyle energii, pozytywnego powera i...tak, tak najbardziej porywa mnie w nim ten electronic disco beat, który stanowi trzon całego "Crazy, Mad, Insane". Idealnie pobudza i wprawia w dobry nastrój :D
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...
Adrian

3.278

Bardzo ciekawy ten "eksperymentalny utwór" - połączenie disco z lat 80 z rockowym brzmieniem. Wyczuwam inspirację "Touch in the Night" Battle Beast. Polecam :)
Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Agnieszka

350

@Adrian  Tę inspirację widać gołym okiem i czuć niemal w każdym utworze. Nic w tym dziwnego, skoro gitarzysta i założyciel BiB, Anton Kabanen, powołał tę formację do życia w 2015 roku po odejściu z Battle Beast właśnie. Brzmienie obu zespołów jest podobne. Słucham jednego i drugiego i często odnoszę wrażenie, że tak naprawdę różnice ograniczają się do wokalu, choć heavymetalowy pazur bestii w czerni jest jednak nieco ostrzejszy. Polecam przesłuchanie krążka "Bringer Of Pain" BB. Jest w całości utrzymany w podobnym tanecznym klimacie jak wspomniany kawałek "Touch In The Night". Niesamowicie melodyjny, taki trochę disco-metal. Dla mnie całkiem ok :)
[Obrazek: 2edt892.gif]

Justyna

2.750

(29.11.2018, 23:34)Adrian napisał(a): Bardzo ciekawy ten "eksperymentalny utwór" - połączenie disco z lat 80 z rockowym brzmieniem.

Nowy singiel BiB to kolejny eksperyment! I... znów nawiązuje do lat 80.! W piosence pobrzmiewa silnie Bon Jovi, co mnie, oczywiście, cieszy, bo uwielbiam najrozmaitsze odmiany klasycznego rocka i inne piękne starocie (które, moim zdaniem, nigdy się tak naprawdę nie starzeją!). Mam nadzieję, że ich nowy album, który będzie miał premierę na początku lutego cały będzie się składał z eksperymentów i łączenia stylów. Pewnie płonna nadzieja (bo też brak jednolitości stylu często potrafi bardzo podzielić fanów, więc byłby niekorzystny dla rozgrzewającego się zespołu), ale... Co mi szkodzi pomarzyć? Tak dobrze im to wychodzi! Mają nosa (ucho?) do tworzenia chwytliwych melodii. :)  

13

Ostatnio prawie non stop słucham Dream Theater. To chyba obecnie mój ulubiony, po Iron Maiden i Nightwish, zespół. Oczywiście podziwiam talent muzyków i ich biegłość techniczną. John Petrucci to chyba największy wirtuoz gitary swojego pokolenia, a i reszta zespołu nie jest gorsza!
Najbardziej przypadły mi do gustu albumy "Images And Words", "Awake" i "Scenes From A Memory". Ten ostatni kupiłam jako pierwszy i spodobał mi się, choć fani, którzy bardziej siedzą w muzyce Dreamów, mówią, że nie warto zaczynać od tak ambitnej płyty. Utwory z "Images And Words" są magiczne, najbardziej lubię "Another Day", "Wait For Sleep" i "Surrounded". Z "Awake" porusza mnie kompozycja "Space Dye Vest", przy której płaczę jak małe dziecko... i nie wstydzę się tego. Po prostu bardzo emocjonalny, piękny i głęboki utwór. Do tego dochodzi ich wokalista, James LaBrie, w którym, przyznaję, zabujałam się od pierwszego wejrzenia... tzn w jego młodym wcieleniu. No cóż na to poradzić, że ma piękne, błękitne oczy...
Niedawno dowiedziałam się, że Dream Theater wystąpią w lipcu 2019 w Warszawie, na 3 edycji festiwalu Prog In Park. Oczywiście, nie może mnie tam zabraknąć. Bilety mój Tata zamówi pewnie dziś :D

2.229

Bardzo oryginalnie. Rockowe zespoły w średniowieczu brzmiałyby tak;

• 1 ...
    • 535
    • 536
    • 537
    • 538
    • 539

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości