Crystal Viper

1.125

No i nastał ten piękny dzień na który czekałem bite 4 lata ,dziś premiera albumu Crystal Viper Queen of the Witches ,słuchał ktoś z was ? ciekaw jestem waszej opinii ,ja za kilka dni napiszę małą recenzję ,ale będzie sporo achów i ochów ,bo ten album jest najlepszy w dyskografii Crystal Viper ,ostatni Possession zostawił daleko w tyle
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]
One Shoot One Kill

Patryk

335

Szczerze powiedziawszy ich wcześniejsza twórczość nie przekonała. Parę dni temu z ciekawości, załączyłem dwa najnowsze single i zostałem mile zaskoczony. Energia, wokal z pazurem, niesamowite riffy i sama konstrukcja utworów sprawiły, że słucham ich na okrągło. Jeszcze nie przesłuchałem w całości nowego albumu, dlatego moim ulubieńcem pozostaję When The Sun Goes Down. Myślę, że 4 lata przerwy, przysłużyły się zespołowi. Jako Polacy możemy być dumni z tego typu artystów. Pablito czekam na recenzję ;)

1.125

Nim recenzja ode mnie która powoli się tworzy ,zapodam recenzję w inny sposób przy okazji jest tam kilka numerów z albumu można posłuchać

One Shoot One Kill

1.125

Recenzji nowego albumy Crystal Viper mającego tytuł Queen of the Witches czas zacząć :

1. The Witch Is Back - otwierający album numer jest dla fanów Crystal Viper bardzo symboliczny i można się o tym przekonać oglądać teledysk ,na początku teledysku Marta oznajmia Wróciłam gdy wchodzi na plan pokryty dymem i uruchamia swoje wiosło ,a sam numer jest porywający wpadający w ucho szczególnie refren ,rewelacyjna współpraca gitar gary szybkie i wokal Marty z pazurem ,moją ulubioną częścią jest zwolnienie po którym następuje genialne solo jakim Andy mnie uraczył ,numer jak na otwieracz zajebisty ,moja nota 9/10

2.I Fear No Evil -numer ten jest pierwszym moim ulubionym na tym albumie ,zaczyna się od riffu który przypomina riffy Iron Maiden ,sam numer jest bardzo melodyjny wpadający w ucho Marta śpiewa w nim z pazurem bardzo seksownie ,trzeba tu wspomnieć także o rewelacyjnej solówce ,połączonej z riffem z której powstaje melodyjna riffosolówka ,jeżeli będzie grany na koncercie to będzie istne szaleństwo pod sceną ,moja nota 10/10

3.When the Sun Goes Down - słuchając tego numeru można stwierdzić że to ballada ,a jednak tak samo jak Prophet of the end z poprzedniego albumu jest numerem powolnym aczkolwiek nie mającym cech ballady ,tu warty zaznaczenia jest bass wokal Marty oraz solo Andyego które jest bardzo ciekawe ,moja nota 9/10

4. Trapped Behind - ten numer jest moim pozytywnym zaskoczeniem ,piękna ballada z wzruszającym wokalem Marty ,linię melodyczną tworzy gra Marty na fortepianie ,numer bardzo kojaży mi się z The Banshee który był dodatkiem do jednego z poprzednich albumów ,moja nota 10/10

5.Do or Die - Odlotowy numer trwa 3 minuty ale tyle się w nim dzieje że ,numer oparty na bardzo melodyjnym riffie śpiewany w dziki sposób przez Martę zadziornie ,po przesłuchaniu kilka razy można śpiewać refren razem z Martą ,numer utrzymany w wojennej marszowej stylistyce zagrzewający do walki ,kolejne genialne solo zagrał Andy , moja nota 10/10 a nawet dał bym 15

6.Burn My Fire Burn - kolejny szybki wpadający w ucho riffowy numer z wokalem Marty z pazurem ,w środku następuje kapitalny riff z którego wyłania się solówka niczym fala tsunami zalewająca wioskę w Indonezji ,moja nota 9/10

7.Flames and Blood - numer otwiera kanonada garów i szybki speed metalowy riff ,Marta śpiewa tu w swoim rozpoznawalnym stylu ,przez czas trwania kapela bombarduje nas dźwiękami garów gitar jak amerykanie bombardowali Drezno podczas II wojny ,w środku ostra jak brzytwa solówka ,moja nota 10/10

8. We Will Make It Last Forever - druga ballada na albumie tym razem ma inną formę jak pierwsza zaczyna się od delikatnego wokalu Marty a linia melodyczna jest również zawarta partią fortepianu ,i gdy myślimy że będzie taka jak pierwsza nagle wchodzą gary i gitary ,warty zauważenia jest refren zaśpiewany bardzo emocjonalnie przez Martę ,ballada ta jest duetem ,moja nota 10/10

9. Rise of the Witch Queen - numer ten to kolejna petarda na albumie kanonada garów i gitar zamontowana na ciekawym riffie ,bardzo melodyjny nośny refren ,ostry jak brzytwa wokal Marty .moja nota 10/10 choć ten numer zasługuje na 20

10 . See You in Hell ,Album zamyka cover numeru który w oryginale grała kapela Grim Reaper ,jak dla mnie cover jest lepszy od oryginału ,a słowa See You Hell my Friends brzmi w ustach Marty niesamowicie .

Podsumowując ,album jest genialnym powrotem po 4 latach przerwy spowodowanej chorobą i rehabilitacją Marty ,a numery w wersji live będzie można posłuchać na 2 koncertach w Polsce w Warszawie i Gdańsku .
One Shoot One Kill

1.125

Oglądajcie i słuchajcie całego koncertu Crystal Viper z Belgii ,w nim sporo numerów z nowego jak na razie niedostępnego w sieci albumu ,oraz stare hiciory z poprzednich albumów 

One Shoot One Kill

1.125

nie wiem czy wiecie ale Crystal viper wydał nowy mini album ,słuchał ktoś z Was go może ? Ciekaw jestem waszych opinii
One Shoot One Kill

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości