AURI (Tuomas, Troy, Johanna)

2.228

Tuomas Holopainen(Keys & backing voices)- ciekawie się zapowiada? Cieszę się, że Tuo nie próżnuje bo jak "milczy" brakuje mi jego aktywności:) A taka trójca to fajny zestaw- czekam z niecierpliwością na płytę.
Agnieszka

349

Powiem szczerze, że nie spodziewałam się żadnych pobocznych projektów członków NW w najbliższym czasie, ale odbieram ten news jako bardzo pozytywny impuls! Tak, to kolejny powód, dla którego przyszły rok zapowiada się ekscytująco :) Skoro mieli pomysł i stworzyli materiał, z pewnością warto, aby przedstawili go światu. Dobrze, że nie próżnują, tylko wciąż się rozwijają, tworzą, eksperymentują. Wyczuwam tu bezpośrednie nawiązanie do twórczości Patricka Rothfussa i "Muzyki Milczącego Świata" z cyklu słynnych Kronik Królobójcy. Tuomas nie ukrywa, że czeka na wydanie kolejnego tomu tego dzieła, które z pewnością w jakiś sposób go zainspirowało.
https://pp.vk.me/c628027/v628027681/21e1...OCj0nQ.jpg
Byle do wiosny  ;)
[Obrazek: 2edt892.gif]Paulina

1.628

Ojej, ja czekałam na nową płytę Joasi, ale taką wersję to zdecydowanie mogę zaakceptować. I jeszcze gra na altówce! ♥ (Zawsze chciałam usłyszeć, jak na niej gra, ale nigdy nie znalazłam żadnego nagrania). Tuomas z Troyem - tak myślę - zdecydowanie dopełnią bajkowego nastroju. Uch, i mam takie niejasne wrażenie, że ze względu na swoją lekkość (którą widać już na sesji zdjęciowej - btw. omg ta druga sukienka ♥) ten projekt przetrwa dłużej niż Nightwish. Ale jeśli Auri zabrzmi tak, jak mi się wydaje, że zabrzmi, to po Nightwish bym nawet nie płakała. ;)
 
[Obrazek: Doctor-Who-poster-Van-Gogh-raggedyfan-60...00x196.jpg]
Patryk

366

Świetny news! Jako, że Tuomas i Troy nie mają projektów pobocznych, inicjatywa jak najbardziej słuszna. No i nieziemski wokal Kurkeli! Wydaję mi się, że muzyka AURI będzie mniej metalowa a bardziej klimatyczno-atmosferyczno-folkowa z niewielkim (być może) wpływem gitary elektrycznej. Ciekawi mnie wpływ gości muzycznych. Czy będę dodatkowymi wokalami (np. Tony Kakko) czy dołożą swoją cegiełkę w instrumentarium.
Ania

487

Jak ja się cieszę, że Tuomas nie próżnuje! Tak już mam, że biorę w ciemno wszystko, co wyjdzie spod jego ręki. Tym razem też tak pewnie będzie. No i Joasia i Troy do tego! Po cichutku liczę, że będzie to coś w stylu "Satojen merien näkijää" (w sensie z taką dozą piękna ♥), tylko może nieco bardziej tajemnicze, sądząc po klimacie zdjęć.
Aaaa, chyba żadnego albumu NW nie byłam tak ciekawa, jak tego projektu. Nie mogę się doczekać!
(co nie zmienia faktu, że chciałabym, żeby Tuoś coś jednak dla NW jeszcze naskrobał ;-;)
Michał

186

Niestety ten album zapowiada sie głównie muzycznie z odgłoskami tu i uwdzie... ; 0 Jako,że gdyby chodziło o śpiew z tektem byłoby przedstawione jako vocals a nie voices przy artystach...
Ace of Hearts

3.171

  • Sami

    Offline Dreamer
  • Kartofel van Rijn
(26.06.2017, 15:09)LuciferMorningStar napisał(a): Świetny news! Jako, że Tuomas i Troy nie mają projektów pobocznych, inicjatywa jak najbardziej słuszna. No i nieziemski wokal Kurkeli! Wydaję mi się, że muzyka AURI będzie mniej metalowa a bardziej klimatyczno-atmosferyczno-folkowa z niewielkim (być może) wpływem gitary elektrycznej. Ciekawi mnie wpływ gości muzycznych. Czy będę dodatkowymi wokalami (np. Tony Kakko) czy dołożą swoją cegiełkę w instrumentarium.

Dokładnie! Też się zastanawiałam na ile będzie to przypominało The Life and Times of Scrooge McFuck. Instrumentalnie, brzmieniowo, ale też jeśli chodzi o skład zespołu. Jako, że Tuomas i Tony są dobrymi znajomymi, to spodziewam się tego drugiego usłyszeć na albumie Auri :) 

Paula, mówisz, że po Nightwishu byśmy nie płakali? Wylibyśmy jak bobry ładne parę dni, o ile nie tygodni ::)Bo Nightwish to coś więcej niż muzyka, chociaż głównie to ona łączy ludzi. Ale chodzi mi ogólnie o tego ducha NW, którego ze świecą szukać gdziekolwiek indziej.
Slurring my lines, but I'm nailing the meaningPaulina

1.628

Nie płakalibyśmy, gdyby Auri ciągnął się jako zespół zamiast niego (i gdyby był tak dobry, jak tego oczekujemy). Pewnie by nam było trochę przykro, ale wydaje się to być spokojniejszy, mniej inwazyjny projekt, który nasi wspaniali mogą ciągnąć jeszcze wiele, wiele lat. Nightwish już ze względu na sam styl muzyczny jest bardziej angażujący, energiczny. Może na starość (czyli, przy obecnych przerwach, za jakieś dwa, trzy, może cztery albumy Nightwish) to będzie dla nich dobry, relaksujący projekt, który będą chcieli kontynuować, właśnie ze względu na tę lekkość i spokój. Tak sobie myślę. Zwłaszcza że Tuomas mówił coś kiedyś o pisaniu soundtracków na "muzycznej emeryturze". Wg moich oczekiwań, Auri klimatycznie by się z tym bardziej pokrywało. A co z tego wyniknie - się okaże. ;)
 
[Obrazek: Doctor-Who-poster-Van-Gogh-raggedyfan-60...00x196.jpg]
Justyna

2.750

To są świetne wiadomości! Ostatni Tuomasowy projekt solowy był genialny (jeden z moich ulubionych krążków), wiec wierzę, że projekt realizowany przez trio (które przecież pracowało z nim także przy "Sknerusie") będzie genialny. Spodziewam się czegoś raczej lekkiego; nieco etnicznego, celtycko-fińskiego z typowym dla Maestro patosem w stylu muzyki filmowej do kasowych hitów. Lubię takie połączenia, więc czekam niecierpliwie. Wreszcie coś się zaczyna dziać! Niby nie nowy album NW, ale mi to wystarczy. Zawsze coś. :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2017, 17:00 przez Taiteilija.)

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości