Album Endless Forms Most Beautiful

• 1 ...
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
Anna

1.291

Ostatnio zrobiłam sobie dłuższą przerwę i nie słuchałam EFMB. Po wielu odsłuchach zaraz po wydaniu albumu, musiałam ochłonąć i odpocząć. To był dobry pomysł. Po pewnym czasie odkryłam utwory na nowo. Usłyszałam te dźwięki, których wcześniej nie dostrzegałam, teraz mam jakby bardziej wyczulone ucho na brzmienie poszczególnych instrumentów, jeszcze bardziej zgłębiłam sens i przesłanie konkretnych tekstów. Może nie mam idealnego słuchu i nie znam się na tym, ale faktycznie, słuchając w głośnikach odnoszę takie wrażenie, że dźwięk jest dziwnie stłumiony, głos Floor momentami "chowa się" i ogólnie wszystko jest jakby wyciszone. I nie pomagają tu żadne regulacje techniczne. Im większe i bardziej akustyczne pomieszczenie, tym gorzej słychać (ostatnio robiłam testy, bo byłam sama w domu, hehehe :P). Dużo lepiej jest w słuchawkach i dlatego w taki sposób najczęściej chłonę muzykę. To co Maciek zauważył w przypadku singli, ja próbowałam odkryć słuchając EFMB Tour Edition z nadzieją, że może w tym wydawnictwie regularny album będzie brzmiał trochę inaczej, mocniej, będzie jakiś "podrasowany"..Ale nic z tego! Brzmi dokładnie identycznie jak ten wydany wiosną. Wciąż uważam jednak, że ta płyta to dzieło idealne! Różne były głosy odnośnie utworów, wokalu Floor, podobieństw do wcześniejszych płyt, pierwszego singla, czy nawet klipów..Dla mnie jest to materiał na bardzo wysokim poziomie! Nightwish potrafi dać z siebie wszystko. I wcale się nie dziwię, że Tuomas jest teraz totalnie "bezpłodny" i czuje się wypalony ;) Jak każdy artysta. Ale myślę, że to tylko kwestia czasu i wkrótce w jego głowie zaczną się rodzić i kiełkować nowe pomysły..Nie mam pojęcia, o czym może traktować następna płyta. Może jakiś wątek filozoficzny, może znowu przyrodniczy? Może coś o miłości i rodzinie w szerokim pojęciu? Któż to wie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2015, 19:58 przez anulka79.)
We are here to care for the garden
The wonder of birth
Of every form most beautiful...

2.198

Odświeżanie to genialna koncepcja:) EFMB na płycie to zupełnie inna bajka jak w realu- jeju! jak prawie wszystko;) Dźwięk "wszystkiego" brzmi w realu/choćby koncerty jak zdrowy organ, tętniący życiem, przekazujący emocje jak nośnik temperatury - ogólnie nie lubię oficjalnych wydań- są bo są, bez uczuć.
Adrian

3.238

Ktoś wyciął fragment wokali z Elan, możecie lepiej usłyszeć harmonie Floor oraz chórki Marco i Troya:

Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Maciej

1.127

• Maciek

Offline DE Staff
  • Paradise Seeker
Tam się dużo dzieje w tle wokalnie, w zasadzie to jest nowość, bo jeszcze kilka płyt temu była tylko Tarja i nic. W ogóle zastanawiam się czy poza SBTB jest jakiś utwór, w którym Floor śpiewa samodzielnie. Chórków Marco i Troya jest bardzo dużo. Chętnie bym usłyszał z innych utworów wyodrębnione harmonie wokalne. :)

1

Czy tylko mi się wydaję, że "fani" niesłusznie ostro skrytykowali album? Może się za bardzo nie znam, bo słucham Nightwish od pół roku. Przed moją przygodą z Nightwish uważałem, że metal to gówno. Kolega pokazał mi Elan'a i no spoko spodobało mi się i sluchałem, ale nie wiem dlaczego skusiło mnie, żeby pogrzebać w wikipedi o tym zespole. Znalazłem ten właśnie album i jak usłyszałem Shudder Before The Beautiful to dostałem jak to mówią Floorgasmu tak bardzo mi się spodobał i wysłuchałem cały album i się w nim zakochałem. 

Pytanie do was czy  byliście zawiedzeni ich nowym albumem? Wiem, że inni dużo oczekiwali względem niego, ale przez ten album zaczęła się moja przygoda z metalem symfonicznym. Moim zdaniem niesłusznie za bardzo go skrytykowali. Owszem ma może trochę niedociągnięć tak to nazwijmy, ale zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia.
Zapraszam do dyskusji!

Stop! Life is now, still all for you
Turn from the hate, turn from the smoke

Patryk

335

Do pierwszego albumu który bardzo się spodobał, zawsze pozostaje sentyment. Ja mam tak z Imaginaerum. EFMB jest dobrym albumem, problem w tym, że pod względem muzycznym absolutnie nie jest progresem w twórczości Finów. Do tego doszła nowa wokalistka, nie dziwi więc krytyka. Inaczej oceniają słuchacze którzy od początku są z zespołem, inaczej "świeżacy". Endless Forms Most Beautiful ponadto cechuję kompletnie inny klimat i warstwa liryczna niż poprzedników. Rozumiem ludzi, którym najnowszy krążek Nightwish się nie podoba. Z drugiej strony miażdżąca krytyka jest nie uzasadniona. Osobiście, bardzo lubię EFMB, choć widzę niedostatki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2017, 19:39 przez LuciferMorningStar.)

1

Już 2 lata minęły od wydania tego albumu! Zmieniły się wasze opinie na jego temat?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2017, 21:12 przez Endless Forms.)

Stop! Life is now, still all for you
Turn from the hate, turn from the smoke

6

Pozwolę sobie na moją ocenę albumu: „Endless Forms Most Beautiful”.

Ogólnie płyta mi się podoba, ale nie jest tak dobra, jak mogłaby być, gdyby bardziej wykorzystano potencjał wokalny Floor Jansen. Gdy ma się w zespole taką wokalistkę, o głosie jak dzwon, to trzeba grać ostrą muze i pozwolić tej dziewczynie po prostu się „drzeć”, jak np. w 1, 4 i 7 utworze, które bardzo mi się podobają.

Osobną historią jest utwór 11-ty „The Greatest Show On Earth”, który jest zdecydowanie za długi i niepotrzebnie tak bardzo rozbudowany o momentami nudnawe partie instrumentalne, a zwłaszcza te mówione. Gdyby wyciąć cały początek i koniec, a pozostawić jedynie to, co jest zawarte pomiędzy 5:47, a 16:50 minutą, to utwór byłby genialny, na miarę nawet „Ghost Love Score” i windowałby album, na szczyt w całym dorobku Nightwish. Uważam, że ten utwór niepotrzebnie nawiązuje klimatem do albumu „Imaginaerum”, a Tuomas nie powinien ponownie wchodzić do tej samej wody, ponieważ to już przebrzmiało i kolejny raz się nie sprzeda.

Zdecydowanie neguję utwór 10-ty (instrumentalny), który bardzo mi się nie podoba, a do tego poprzedza kolejne 5:46 minuty, instrumentalnego rzępolenia w następnym utworze. Generalnie nie lubię tego typu kawałków na płytach, ponieważ według mnie, to takie najłatwiejsze zapełnianie dziury, gdy brakuje pomysłu na jakiś fajniejszy numer. Jednak w tym przypadku, to sześciominutowe: aaa, aaa i aaa, wyjątkowo mnie drażni i mocno obniża ogólną ocenę całej płyty.

Płyta rzeczywiście jest nagrana zbyt cicho, czego jednak nie słyszę przez słuchawki, a jedynie przy odsłuchu przez głośniki. To wada, spora wada...

Reasumując: mam nadzieję, że kolejny album będzie jeszcze lepszy, może nawet najlepszy, a przede wszystkim ostrzejszy i bez recytowania wierszyków...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2017, 12:28 przez Akwafan.)

2

Ja myślę, że następny album będzie lepszy, bo już wiedzą, co skopali w tym i nie powtórzą tych samych błędów. Poniekąd zgadzam się, że The Greatest Show On Earth jest za długi, bo sam przewijam praktycznie cały początek do 6:20.

Zgadzam się, że jest nagrana zbyt cicho.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2017, 13:22 przez Sain y niwl.)
Evi

1.927

• Evi

Offline DE Staff
  • Copy Of A Copy...
Ja akurat utwory instrumentalne NW bardzo lubię. Wszystkie. I kompletnie mi one nie przeszkadzają. Może faktycznie trochę źle ustawili to na ostatniej płycie, że po instrumentalu wchodzi najdłuższy kawałek, który otwiera również część instrumentalna. Ja jej nie pomijam, bardzo mi się podoba. Z całego Greatest Show obcięłabym tylko końcówkę.

Zgadzam się, że ta płyta to nie do końca wykorzystany potencjał nowej wokalistki, ale mimo to podoba mi się. Przyczepić bym się mogła tylko do dwóch kawałków: Our Decades In the Sun oraz Edema Ruh - zawsze je omijam szerokim łukiem, ale nie ma chyba w dorobku zespołu albumu, na którym nie pomijałabym żadnej piosenki :P
"Ja, gdy czegoś pragnę, nie marzę, lecz działam. I zawsze zdobywam to, czego pragnę." / Yennefer
    • 1 ...
    • 51
    • 52
    • 53
    • 54
    • 55

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości