Album Dark Passion Play

 • 1 ...
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

2.234

Nie wiem dlaczego tak mi się "poukładało" ale, od dłuższego czasu utwory pierwotnie śpiewane przez Tarję czarują mnie tylko w jej wykonaniu, to samo dotyczy pozostałych wokalistek. Wyszczególniłabym kilka nielicznych gdzie ta "reguła" nie ma racji bytu ale ogólnie ma to swój sens. Tym samym mimo, że DPP jest dla mnie słabiutka da się słuchać tylko z AO:)
Adrian

3.287

@Taiteilija
Obserwuję po sobie, że gusta cały czas się zmieniają pod wpływem nowych doświadczeń czy dźwięków. Podobnie warsztat Tuomasa cały czas dojrzewa i wyznacza nowe ścieżki rozwoju brzmienia.
Era albumu DPP faktycznie była dla zespołu bardzo trudna. Być może utwory Amaranth i Bye Bye Beautiful powstały w takiej formie świadomie by zainteresować twórczością zespołu nowych słuchaczy?
Do dziś "Amaranth" pozostaje liderem jeśli chodzi o wyświetlenia teledysku na Youtube. Na Spotify natomiast deklasuje inne utwory pod względem liczby odsłuchań - ponad 31 milionów. Na drugim miejscu jest WIHAA z ponad 20 milionami. To był ogromny sukces i promocja dla zespołu - rzecz niesamowicie ważna w tamtym trudnym okresie.

Pamiętam, że "Amaranth" puszczali w Vivie dość regularnie. Chodziłem już wtedy chyba do gimnazjum i zawsze przed szkołą oglądałem teledysk. To były jeszcze czasy gdzie na kanałach muzycznych była muzyka. Do tego utworu mam sentyment i gdy leci w losowej playliście to nie przełączam.

Z kolei z BBB jest różnie bo nie do końca przekonuje mnie warstwa tekstowa. Podobna sytuacja jest z Master Passion Greed. Rozumiem, że artysta często ma potrzebę opisania wewnętrznych sprzeczności czy konfliktów, ale wraz z popularnością zespołu rośnie też jego odpowiedzialność. Każdy wie o kim są te utwory, co wywołuje raczej negatywne odczucia wśród fanów zaangażowanych emocjonalnie w życie NW.
Zdaje się, że Tuomas to sobie uświadomił i w utworze "Yours is an Empty Hope" z ostatniego albumu krytykuje pewne postawy zamiast konkretnych osób.Niby możemy się domyśleć o kogo chodzi, ale to tylko domysły, a sam utwór pozostaje otwarty do swobodnej interpretacji. ;)
Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.

15

A w Yours is an Empty Hope to o Anetkę chodzi?
Make me wonder
Make me understand
Spark the light of doubt and a newborn mind
Bring the vast unthinkable down to earth
Adrian

3.287

(04.07.2018, 18:41)Sain y niwl napisał(a): A w Yours is an Empty Hope to o Anetkę chodzi?
To dość popularna interpretacja. Nigdy jednak nie zostało to potwierdzone przez samego autora.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem:

Dyskusja na temat utworu na oficjalnym forum:
http://www.nightwishonline.com/index.php...ent=248639

Ciekawa interpretacja Maćka:
http://forum.nightwish.pl/watek-endless-...3#pid57783
Żadna sprawa nie jest przegrana, dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.

15

Powiem szczerze, że jak "grzebałem" w tekście YIAEH, to zaciekawiła mnie pierwsza i druga zwrotka (posłużę się teraz tłumaczeniem z tekstowo, jeśli nie macie nic przeciwko):

Podrzyj mnie na strzępy, ciesz się widokiem
Pseudonimu, słownej próżności
Rzucając słowa przesiąknięte brudem
Twój język jedynie wodą pod moim mostem

Czy to nie odnosi się do Anette? Moim zdaniem - nawet jeśli, to Tuomas tego nie powie, bo Anette znowu wyleje kubeł pomyj na nich ;v
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2018, 18:52 przez Sain y niwl.)
Make me wonder
Make me understand
Spark the light of doubt and a newborn mind
Bring the vast unthinkable down to earth
Maciej

1.179

 • Maciek

  Offline DE Staff
 • Paradise Seeker
Emppu w całej historii Nightwish skomponował tylko jeden samodzielny utwór, ów kawałek znalazł się na Dark Passion Play - to Whoever Brings The Night. Czy słuchając go macie wrażenie, że obcujecie z czymś innym niż zazwyczaj? Czy może w ogóle nie zwróciło to Waszej uwagi i utwór brzmi jak Nightwish (cokolwiek to oznacza). :)

  • 1 ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Aby móc dodawać komentarze na Nightwish PL, musisz posiadać konto.

Załóż konto...

...aby stać się częścią społeczności Nightwish PL. :)

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości