Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Decades trailer #3

Recommended Posts

Decades to nadchodząca kompilacja podsumowująca 20-letni dorobek zespołu Nightwish. W jej skład wchodzą wybrane utwory począwszy od ostatniego albumu Endless Forms Most Beautiful po EP Over the Hills and Far Away aż do pierwszego demo zatytułowanego Nightwish.

 

Lider zespołu, Tuomas Holopainen, przyznał w drugim trailerze, że starał się wybierać nie najlepsze, ale w jego ocenie najważniejsze utwory. Reszta zespołu od razu zaakceptowała tę listę. Jest to podsumowanie tego, czym zespół jest i był przez ostatnie 20 lat.

 

Krążek Decades od samego początku budzi kontrowersje wśród wielu fanów, którzy spodziewali się, że zespół nagra utwory ponownie, w nowej aranżacji i z udziałem członków zespołu - Floor Jansen oraz Troy'a Donockley'a.

W najnowszej zapowiedzi Tuomas tłumaczy dlaczego zespół nie zdecydował się krok.

 

[video=youtube]

 

Wg Holopainena zespół nigdy nie planował ponownego nagrywania starych piosenek. Uważa, że są idealne takie, jakimi powstały i z szacunku do kompozycji i wokalistek, które je wykonywały nie powinny być zmieniane.

 

Choć same aranżacje pozostają bez zmian, zespół, za namową Mika Jusilli, zdecydował się na zremasterowanie materiału.

 

Kompilacja zostanie wydana 9 marca 2018. W jej skład wchodzą następujące utwory:

 

CD 1:

 

1- The Greatest Show On Earth (Remastered) 23:59

 

2- Élan (Remastered) 4:47

 

3- My Walden (Remastered) 4:41

 

4- Storytime (Remastered) 5:30

 

5- I Want My Tears Back (Remastered) 5:11

 

6- Amaranth (Remastered) 3:57

 

7- The Poet And The Pendulum (Remastered) 13:54

 

8- Nemo (Remastered) 4:36

 

9- Wish I Had An Angel (Remastered) 4:02

 

 

CD 2:

1- Ghost Love Score (Remastered) 10:02

 

2- Slaying The Dreamer (Remastered) 4:34

 

3- End Of All Hope (Remastered) 4:23

 

4- 10th Man Down (Remastered) 5:29

 

5- The Kinslayer (Remastered) 4:09

 

6- Dead Boy's Poem (Remastered) 6:52

 

7- Gethsemane (Remastered) 5:22

 

8- Devil & The Deep Dark Ocean (Remastered) 4:46

 

9- Sacrament Of Wilderness (Remastered) 4:14

 

10- Sleeping Sun (Remastered) 4:33

 

11- Elvenpath (Remastered) 4:42

 

12- The Carpenter (Remastered) 6:00

 

13- Nightwish (Demo, Remastered) 5:48

 

Planujecie zakup wydawnictwa? I co sądzicie o wyborze utworów - zgadzacie się z nim? A może któregoś brakuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

/.../

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, czym będzie się różnił Digipack i Digibook?

 

Digipack to proste tekturowe opakowanie z tacką na płytę i (opcjonalnie) książeczką umieszczoną osobno w kieszonce.

W digibooku książeczka jest integralna z całą resztą.

 

W mojej ocenie digibook jest o wiele ładniejszym (i trwalszym) wydaniem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotarł dzisiaj do mnie Digibook i szczerze powiem, że jestem w szoku, bo to taka wielka księga w porównaniu do klasycznej płyty, co widać na załączonym zdjęciu...

 

Na pewno nie był to earbook? Te przerośnięte dibgibooki wytwórnie z reguły nazywają earbookami.

 

Jak oceniasz wydawnictwo i jego wykonanie? Są ciekawe ilustracje w środku? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, tak prezentuje się Earbook Decades. Płyty umieszczone są wewnątrz okładek. W środku list od Tuomasa, pamiątkowe zdjęcia przepustek, kart hotelowych, plakatów, biletów, płyt i innych gadżetów. Mamy też okładki albumów oraz spis wszystkich utworów znajdujących się na płytach.

19J7d

E7s8W

SXf9m

GIicA

KqAck

0jRcj


dZmJ7UaB9y9iILHnI08VNSrHc


xcU2T2gNh9FMrruNA5Yn

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

C.d prezentacji Earbooka ;)ZnCpBpDlcJRsue3uChD0vFK8T6ucF8


@Anna, i jak Ci się podoba to duże wydanie?

 

Ja kupiłem wczoraj jeszcze Digipack i chyba jednak bardziej przypadł mi do gustu.

Powiem bardzo szczerze, że spodziewałam się zupełnie czegoś innego w środku! Myślałam, że będą jakieś niepublikowane zdjęcia, ciekawe fotki nawiązujące do każdej ery, coś zza kulis koncertów, nagrań, ewentualnie jakieś prywatne zdjęcia, ostatecznie najnowsze foto-promo...Tymczasem jest dość "sucho", zdecydowanie brakuje mi tracklisty samego Decades w środku. Jest tylko na okładce z tyłu. Papieru zabrakło, czy co :happy: ? Wiem, że nie mam co marzyć, ale przecież DECADES to szczególne wydanie, jubileuszowe, zamyka się w nim cząstka twórczości sprzed lat, dlatego uważam, że powinni okrasić przynajmniej tego Earbooka jakimiś bonusami. Jakieś karty z autografami wszystkich członków? Nawet drukowane, to już by było coś! Oki, koniec marudzenia ;) ! W weekend odpalam kino na full, mam nadzieję, że dobrze będzie się słuchać :) !

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Aniu za wrzucenie fotek! Zaspokoiły moją ciekawość. :)

 

Myślę, że zespół celowo zrezygnował ze zdjęć członków NW. Wymagałoby to poproszenia o zgodę Tarji i Anette, co mogłoby być nieco problematyczne.

Był pomysł by uczcić 10 lecie wydania albumu "Once" i były nawet prowadzone rozmowy z Tarją i Marcelo. Niestety zarówno zespół jak i Tarja mieli swoje wizje i nie byli gotowi na kompromisy - toteż z projektu zrezygnowano.

Z kolei Anette, a tak wynika z moich obserwacji, niechętnie komentuje poczynania zespołu, aa nawet zdarzały się jej zawoalowane kąśliwe komentarze względem Floor.

 

Myślę, że rozsądnym byłoby umieścić albo wszystkich albo nikogo. Tak najlepiej byłoby uniknąć niepotrzebnych uwag fanów, że kogokolwiek pominięto. I to jest zrozumiałe.

 

Zabrzmi to życzeniowo, ale bardzo chciałbym żeby każdy z wszystkich członków NW (nie tylko Tuomas) napisał coś od siebie... Być może kilka zdań. Czym dla nich jest Nightwish? W końcu są i byli ważną jego częścią. Ot tyle. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę nabyć koniecznie!! (czeka na koniec miesiąca kiedy będzie wypłata i w końcu zakupi też bilet !) Odnośnie Decades, początków NW jeden z nowszych wywiadów z Maestro:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.