Jump to content
beatag60

Ghost Love Score- wykonania

Recommended Posts

Utwór jest faworytem większości słuchających, dlatego poświęcimy mu ten wątek:) Proponuję wklejać wszelkie wykonania GLS: Tarja, Anette, Floor i covery. Każdy link opisujemy: kto śpiewa, gdzie i kiedy został wykonany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Mój faworyt w wykonaniach GLS na żywo, czyli wykonanie z DVD "End Of an Era" z 2005, wokal Tarji!

Cud, miód, nutella! :)

Po obejrzeniu dokumentu z tego DVD tym bardziej nieprawdopodobnym wydaje się koncert, a przede wszystkim jego atmosfera i zachowanie muzyków. Pełen profesjonalizm, zapał, a w "A Day Before Tomorrow"? Cisza, zmęczenie, bariera, chłód...

Niewiarygodna zmiana na scenie. Epicki koncert, wspaniałe wykonanie GLS!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Konkurencyjne dla poprzedniego wykonania: live from Buenos Aires 2012, wokal Floor.

i

[video=youtube]

wzruszające porównanie:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś chce porównać z opcjami wyżej?;)

[video=youtube]

Nightwish - Ghost Love Score @ Hartwall Arena, 19.09.09, wokal Anette

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ja, dziś trafiłam na Anety wykonania "starych" kawałków, dziękuję więcej mi nie trzeba :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz najdokładniej można ocenić komu należy się aplauz;)

Całkiem subiektywnie stwierdzam, że najbardziej podoba mi się Tarjowe wykonanie, potem Floor a na końcu Anette. GLS to moja ulubiona piosenka a wokal Anette to dość drastyczna zmiana. Nie mówię jej wykonaniu "nie", na swój sposób jest dobre, oryginalne, świeże... no ale to dla mnie już nie to samo. Floor łączy obie ery, więc niech będzie na drugim miejscu, po środku. :)

 

Teraz coś z zupełnie innej beczki. Cover nagrany przez Polaka - w całości zagrany na pianinie... Podziwiam umiejętności i talent. Mógłbym tak umieć grać kiedyś. :D

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to wykonanie, Adrian, oraz kilka innych tego pana i wszystkie bardzo lubię! Ever Dream, Taiteilijana, Creek Mary's Blood, TPATP itd. Naprawdę dobrze zagrane - nie mam pojęcia o technicznej stronie gry, ale moje uszy zaakceptowały jego aranżacje w zupełności!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po długiej analizie dochodzę do wniosku, że duet Tarja+Floor jest tą opcją pożądaną;)

A że "laski" się lubią to może?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal obstawiam wariant optymalny: Tarja na występy gościnne.

 

A tak w ogóle, to NW - przede wszystkim z Tarją (nie mówię o tym co-by-było tylko co-było, a najbardziej lubię dorobek z nią na wokalu, nie patrzę przez pryzmat tego, co robi teraz), w dalszej kolejności Floor (może dlatego, ze jeszcze nie miała okazji (albo coś przeoczyłam) pochwalić się wykonaniami utworów NW stworzonymi "dla niej") a na samym końcu - Anette (albowiem nigdy się do niej nie przekonałam :/)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostaje przy oryginale bo mam do niego wielką sympatię ponieważ od tego zaczęła się moja przygoda z Nightwish. Nie uważam że Anette jakoś źle śpiewa , wcale tak nie "katuje" tego utworu jak to się zdarzało w innych przypadkach ale zbyt inaczej odczuwa się jej wykonanie.Floor jest pośrodku i ma wielkie możliwości ale do końca jeszcze nie wiadomo co będzie ponieważ śpiewa stare utwory NW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie z wykonań live GLS najlepszą opcją jest: Tarja śpiewa początek, a Floor kończy :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy 5 lat słuchając GLS można odkrywać w nim wciąż coś nowego? I kochać ten utwór, czyżby to tzw. "melodia" mojego życia?

[video=youtube]

 

Jak słusznie pisał Cela, Tuo bardzo mało komentuje GLS. Właściwie chyba wcale, bo nie znalazłam nic na jego temat ze strony TH:(

A kawałek od 2004 roku robi furorę jako najbardziej podobający się utwór NW. Tak sobie myślę, jak odebrał Tuomas interpretację Floor tego utworu?

Właściwie trudno jest mi ocenić kto zawojował moje serce mocniej w GLS: Tarja czy Floor? TT z pewnością wygrywa głosem , FJ interpretacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert NW kiedy jest jasno? Ale słabo... Ogni w ogóle nie widać, nocą to dopiero jest efekt :)

Ostatnie "My fall" jest niesamowite, jak zwykle, ale ogólnie GLS bardzo podobne do tego z Buenos Aires

 

TT z pewnością wygrywa głosem , FJ interpretacją.

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku, gdy przeczytałam "5 lat" to pomyślałam - dlaczego tylko tyle xD (wiem, głupie).

Jeśli ja mogę odkrywać coś znając utwór od jego wyjścia, to tym bardziej od 5 lat :P Utwór sam w sobie na mnie różnie działa - czasem dodaje siły, czasem wprawia w smutek, a innym razem po prostu płynę z TT przez utwór z zamkniętymi oczami ♥

Na pewno zmiana wokalistek też dała dużo dla tego utworu, wersję z Floor też bardzo lubię, jest bardzo energetyzująca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z występów na żywo preferuję wersję Floor w chwili obecnej, z checią usłyszałbym jej wersję studyjną. Pewnie zbierałbym się po niej kilka godzin. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja na End of en era najlepsza :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interpretacyjnie Tarja, jednak końcówką Floor bije poprzednie wokalistki wokalnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ogólnie trochę nie lubię głosu Floor. Z tegoż powodu "Ghost love score" słucham tylko w wykonaniu Tarji. Choć wersję Floor słyszałam, chyba tę z Japonii. I mi się nie podobała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu taka dziewczyna z moich okolic : ) Ogólnie zdolna bestia XD

 

[video=youtube]

 

Ogólnie co do GLS uwieeeelbiam tą piosenkę. Tarja zaśpiewała ją niesamowicie, ale Floor (live Buenos Aires 2012) powaliła mnie na kolana, no po prostu nie mogę przestać tego słuchać *.*

Co do wykonania Anette, cóż nie skomentuje dużo. Powiem tylko tyle, że na filmikach (live GLS) , gdzie jest przyrównywana do Tarji czy Floor, to płakałam ze śmiechu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie trochę nie lubię głosu Floor. Z tegoż powodu "Ghost love score" słucham tylko w wykonaniu Tarji. Choć wersję Floor słyszałam, chyba tę z Japonii. I mi się nie podobała.

 

Ja też mam tak, że słucham tylko w wykonaniu Tarji. Floor słyszałam... z Buenos Aires chyba, ale nie powaliła mnie na kolana, szczególnie końcówka była za bardzo rockowa, rozdarta (mimo, że ofc kocham rocka i metal etc., tutaj jakos mi to no... nie pasuje), przywykłam do tej subtelniejszej, bardziej klasycznej wersji. Generalnie GLS to taki utwór, przy którym co wrażliwszym mogą zakręcić się łezki, więc takie "darcie" przy całym szacunku dla Floor) jest pewnego rodzaju... profanacją tej delikatności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozszerzam wątek, bo ta wersja jest godna waszych uszu:)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magiczna Wersja Beatko ,tak jak powiedziałaś każda sekunda to dreszcze na całym ciele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.